Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Daniel Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

The Ocean - Fluxion (re-release)
Jaar van release: 2009
Label: Pelagic Records

The Ocean - Fluxion (re-release)

Toen begin dit jaar het bericht naar buiten kwam dat de eerste release van The Ocean bij Pelagic Records de re-release van Fluxion zou worden moest ik toch even fronsen. Het officiële statement van de band luidde dat men van begin af aan al niet blij was met het eindproduct. Een nieuwe zanger in de vorm van Mike Pilat en een volledige remix en remastering moesten de band tevreden maken. Tel daarbij op dat Martin Kvamme het artwork voor zijn rekening ging nemen. (Dezelfde als die voor Precambrian en Aeolian werd ingehuurd)

Voor degenen die de band nog niet kennen: The Ocean werd in 2000 opgericht door Robin Staps en hij heeft intussen een heel leger aan artiesten 'versleten'. Hoewel er live met zangers gewerkt wordt, zijn de eerste releases instrumentaal. Intussen is The Ocean uitgegroeid tot een van de toonaangevende bands in het postmetalgenre.

En wat valt er dan te zeggen over een re-release. Als eerste valt inderdaad het 16 pagina dikke boekje op. Meneer Kvamme verstaat zijn vak goed. Maar nieuwsgieriger nog zijn we natuurlijk naar de opname. Mike Pilat heeft er duidelijk zijn eigen draai aan gegeven. Zijn vocals zijn wat schreeuweriger en agressiever dan die van zijn collega's op de originele release. De meerdere zangstemmen die we ook van het album Aeolian kennen komen een stuk beter uit de verf. Vooral bij het nummer Equinox valt dat erg op. In het algemeen is de productie dikker. Nummers beginnen hier en daar wat anders, of eindigen wat anders. Ja, inderdaad, ik moet de heren gelijk geven dat ze er een beter album van hebben gemaakt. Maar was het de moeite waard? Hebben ze een waardig nieuw product afgeleverd?

In het kader van completisme is het de aanschaf wel waard. Het origineel is sowieso haast niet meer verkrijgbaar dus in dat opzicht voor de wat nieuwere fans een goede mogelijkheid om aan het schijfje te komen. En voor de band een goede manier om dit album internationaal in de schappen te krijgen.

Tracklist:
1. Nazca
2. The Human Stain
3. Comfort Zones
4. Fluxion
5. Equinox
6. Loopholes
7. Dead On the Whole
8. Isla del Sol
9. The Greatest Bane

Score: 75 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 4 september 2009

Meer The Ocean:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.