Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Madder Mortem - Eight Ways
Jaar van release: 2009
Label: Peaceville Records
Madder Mortem - Eight Ways
Madder Mortem heeft de luisteraars altijd keihard verdeeld. De ene persoon kan prima uit de voeten met de donkere progressieve metal van dit vijftal en de ander kan helemaal niets met deze band. Dat is vooral te danken aan de expressieve zanglijnen van zangeres Agnete Kirkevaag. Zeker geen engeltje, maar zowaar een wijf met ballen. De dame gaat op alle verschenen albums uit haar dak en kijkt daar bij niet neer op een enkele onzuiverheid.

Eight Ways is alweer album nummer vijf en er is eigenlijk niet zoveel veranderd. De productie is wellicht wat minder open, waardoor de plaat je niet gelijk van de sokken blaast, maar daar gaat het eigenlijk niet om bij Madder Mortem. Waar het wel om gaat is dat de band opnieuw een zeer apart album heeft geschreven. Agnete duikt weer ongestoord in de diepten en vliegt daar net zo hard weer uit om hoge noten te kraken. De instrumenten gaan daarbij hun eigen weg, waardoor een zeer breed palet aan klanken ontstaat. Het kost wellicht wat luisterbeurten, maar de plaat ontpopt zich na veelvuldig draaien als een rasechte groeiplaat. Dat bewijzen stukken als het opzwepende The Little Tings, maar ook het behoedzaam opgebouwde Formaldehyde, waarin vooral de zwoele zanglijnen en hysterische uitbarstingen van Kirkevaag de dienst uitmaken. De zangeres gaat zowel de strijd aan met haar eigen schizofrene stemuitbarstingen, maar ze redt zich ook prima tussen rauwe gitaarriffs en spannend percussiewerk.

Eight Ways mag gerust tot één van de beste albums van deze Noren worden gerekend. Misschien dat de ontwikkeling niet zo groot is ten opzichte van het zeker niet misselijke Desiderata, maar deze band heeft nog altijd iets wat veel andere groepen niet hebben, namelijk een eigen geluid. Dat is te danken aan de zangeres, maar ook aan de onorthodoxe structuren die de muzikanten hanteren. Zeker niet de makkelijkste plaat, maar absoluut een lekkere uitdaging voor de liefhebbers van het progressieve werk. Donkere expressie ten top.

Tracklist
1. Formaldehyde
2. The Little Things
3. Armour
4. Resolution
5. A Different Kind Of Hell
6. Riddle Wants To Be
7. Where Dream And Day Collide
8. The Flesh, The Blood And The Man
9. Get That Monster Out Of Here
10. Life, Lust & Liberty
11. All I Know
12. The Eighth Wave

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 25 augustus 2009

Madder Mortem - Eight Ways
Reactie van Een Metalfan op 26-08-2009 om 06:58u

beetje apart, maar begin hem wel leuk te vinden

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.