Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Chris Caffery - House Of Insanity
Jaar van release: 2009
Label: AFM Records
Chris Caffery - House Of Insanity
De kans dat Savatage ooit nog bij elkaar komt wordt met de dag kleiner. Dat is natuurlijk een feit dat veel fans wereldwijd veel pijn doet. Een pijn die (voor mij in ieder geval) ruimschoots verzacht wordt door nieuwe bands als Jon Oliva’s Pain, Circle II Circle en Chris Caffery die ons regelmatig gelukkig maken met goede albums. Chris Caffery bracht in de afgelopen jaren het sterke Faces en het lekker aggressieve Pins & Needles uit. Vanuit het niets lag ineens House Of Insanity voor me.

Aan House Of Insanity te horen beleeft Chris duidelijk goede tijden. Niet dat ik het Chris niet gun, maar door de tastbare woede op zijn oude werk, kon ik zijn muziek erg goed waarderen. Zijn nieuwe plaat is beduidend rustiger dan haar voorgangers en mist echt nummers als Pisses Me Off en YGBFKM. In plaats van dergelijke furieuze songs krijgen we zoetsappige liedjes met soms tenenkrommende teksten voorgeschoteld.

Niet dat we ons echt zorgen hoeven te maken, want er blijft nog voldoende leuks over. Chris Caffery heeft zelfs oud-collega Zak Stevens weten te porren voor een duet en de Bob Marleycover Get Up, Stand Up is een leuke verrassing. Backs To The Wall zou zeker niet misstaan hebben op een Savatage album en ook op Madonna en Big Brother tovert Chris weer mooie dingen uit zijn gitaar. Er is helaas wat weinig afwisseling vergeleken met Faces. Zeker niet onverdienstelijk, maar echt bijzonder is het ook niet.

Tracklist:
1. Seasons Change
2. House Of Insanity
3. I Won’t Know
4. The Fleas
5. Madonna
6. Big Brother
7. Back’s To The Wall
8. Solitaire
9. I’m Sorry
10. Shame
11. Winter In Hamburg
12. No Matter What
13. Get Up, Stand Up (Bob Marley Cover)

Score: 75 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 10 juli 2009

Meer Chris Caffery:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.