Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

Judas Priest - A Touch of Evil: Live
Jaar van release: 2009
Label: Sony Music

Judas Priest - A Touch of Evil: Live

Britse metallegenden Judas Priest hebben er net weer een Europese tour opzitten ter ondersteuning van hun meest recente album, de dubbelschijf met concept Nostradamus. Om dat te vieren vonden de heren het weer tijd voor een nieuw live album, dat is immers al weer enkele jaren geleden, tenminste, wanneer je de dvd uit 2005 en Live in London met Ripper niet meetelt. De bewuste blinde vlek uit voorgaande zin lijkt dan ook op deze nieuwe schijf met titel A Touch of Evil: Live van toepassing te zijn. Onder de noemer ‘nooit eerder live verschenen materiaal’ presenteert dit vijftal elf nummers die we nóg nóóit live op plaat te horen hebben gehad.

Niets is echter minder waar. Het meeste van het materiaal wat we op dit album voorgeschoteld krijgen, is al op de een of andere manier live beschikbaar geweest. Als B-kant, op dvd of met Tim ‘Ripper’ Owens op vocalen, maar dat laatste lijkt voor Judas Priest nog altijd onder de noemer te vallen van een dronken vrijpartij waar je je de dag daarna liever niets meer van herinnert. De slogan van het album is dus wat misleidend.

De setlist is evenmin spectaculair te noemen, en niet meer dan leuk voor de echte fans. De tours waar het materiaal van afkomstig is, 2005 en 2008, hebben veel meer nummers gehad die onder het kopje ‘nooit eerder live te horen’ vallen en zouden op dit album niet hebben misstaan om de boel wat te verfraaien. Denk dan aan Hot Rockin’, Rock Hard Ride Free en I’m A Rocker, wellicht dat de band zelfs wel even een opzettelijk moment van verstandsverbijstering had kunnen ervaren en er een moderne versie van Sinner op had kunnen plaatsen, maar helaas, dat is niet het geval. Wel krijgen we publieksfavorieten Beyond the Realms of Death en Painkiller, maar Halford heeft met name het laatste nummer de afgelopen jaren wel eens beter ten gehore gebracht. Bovendien scheelt er nog wel eens wat aan de opnamekwaliteit van de elf tracks en is de mix soms raar met hele zachte zang en andere eigenaardigheden.

Nee, zelfs als fan van deze band kan ik niet anders dan enigszins teleurgesteld zijn over wat ze met A Touch of Evil: Live ten gehore brengen en is daarmee alleen geschikt voor de echte die hard fans. Live kun je schoonheidsfoutjes nog wegmoffelen onder een spetterende lichtshow, een biertje en de adrenaline van ronkende motoren, maar op plaat is dat wat moeilijker te bewerkstelligen. Priest kan beter dan dit, zeker gezien de spetterende show die ze dit jaar nog in Amsterdam hebben gegeven. Voor een volgend live album misschien toch maar weer een complete show opnemen met alle toeters en bellen, misschien wel een ‘Unleashed in the Studio’-truc uithalen, of wellicht een oude opname uit de kast toveren, maar géén A Touch of Evil: Live 2.

Tracklist:
1. Judas Rising
2. Hellrider
3. Between the Hammer and the Anvil
4. Riding on the Wind
5. Death
6. Beyond the Realms of Death
7. Dissident Aggressor
8. A Touch of Evil
9. Eat Me Alive
10. Prophecy
11. Painkiller

Score: 65 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 9 juli 2009

Meer Judas Priest:

Judas Priest - A Touch of Evil: Live
Reactie van peetn op 10-07-2009 om 18:12u
Score: 55 / 100

Begrijp echt niet waarom ze de TIM periode willen uitwissen,heb ze dan verschillende maal live gezien en vond dit dik oké,ook hun platenwerk met Tim was nu ook niet echt slecht te noemen,als halford eens een mindere dag heeft,wat nogal dikwijls voorvalt is het ook maar en triestige bedoening

Judas Priest - A Touch of Evil: Live
Reactie van Old Mhb op 10-07-2009 om 19:59u
Score: 50 / 100

Pure geldklopperij. Sommige boothlegs waarop deze nummers te horen zijn geven een beter live - beeld weg. Dat ze Tim's periode stilzwijgen zal wel te maken hebben met contracten en van die bullshit. De Priest begint meer en meer op een overjaarse koster te gelijken.

Judas Priest - A Touch of Evil: Live
Reactie van De pomper op 08-08-2009 om 11:40u
Score: 48 / 100

Tsja, niet echt een slechte release maar gezien het omvangrijke oeuvre toch een zeer magere oogst aan live nummers.
Om over de zangkwaliteiten van onze metal "god" te zwijgen.
Deze band is gewoon uitgeblust.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.