Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andres (Ecthalion) - 47
  • David Andersson (Soilwork)† - 51
  • David Holmes (Unloved) - 57
  • George Harrison (The Beatles)† - 83
  • Jeroen Simons (Epica) - 48
  • John Jowitt (IQ) - 65
  • Paul Michael Stewart (Circle II Circle) - 53
  • Robert Willstedt (Dragonland) - 44
  • Sarah Jezebel Deva (Cradle Of Filth) - 49
  • Tauno Nava (Herald) - 51

Vandaag overleden:
  • Coburn Pharr (Annihilator) - 2025
Review

Firebird - Grand Union
Jaar van release: 2009
Label: Rise Above Records
Firebird - Grand Union
In 1999 richtte Bill Steer de stoner band Firebird op. Dat was opeens heel andere koek dan zijn vorige band Carcass. Maar sindsdien bewees hij door vier goede albums gemaakt te hebben, dat hij meer in zijn mars had dan alleen maar death metal (of grindcore, zoals toen bij Napalm Death). Vorig jaar ging hij toch weer op pad met Carcass, de band die hem groot heeft gemaakt. Ook dit jaar staan er nog optredens gepland met Carcass, maar tussen de bedrijven door heeft Bill tijd gevonden om te werken aan een nieuwe plaat van Firebird. Nou ja, tussendoor... het nieuwe Grand Union is al in mei 2008 opgenomen, nog voordat Carcass opnieuw het levenslicht zag. Maar inmiddels is ook Firebird weer volop bezig om podia onveilig te maken, waaronder het recente optreden op het Roadburn Festival in Tilburg.

Simpel gezegd is Grand Union een heerlijk stoner rock-album geworden. Het geluid is erg kaal, sober, maar warm met slechts gitaar, bas en drums zonder enige overdubs. De muziek is relaxed, maar ook heavy. Dat komt door de zware gitaarriffs die tegelijk ook nog eens bluesy en funky zijn! Het swingt de pan uit, maar ook kan men er goed op headbangen. Daarbij komt ook nog eens dat het geheel erg spontaan is opgenomen en de solo's echt goed zijn. Jazeker, de seventies zijn gewoon weer helemaal terug!

Het mooie van Grand Union vind ik dat de songs compact zijn gehouden. Normaal willen stonerbands graag verzanden in minutenlange jams die niet altijd geslaagd zijn, maar hier zijn de nummers kort doch net zo avontuurlijk en spetterend. Daarom luisteren de twaalf composities goed weg en kunnen naast de stoner-fanaten ook de 'normale' hardrock-liefhebbers dit cd'tje blindelings aanschaffen.

Tracklist:
1. Blue Flame
2. Jack The Lad
3. Lonely Road
4. Fool For You
5. Silent Stranger
6. Release Me
7. Wild Honey
8. Gold Label
9. Worried Mind
10. See The Light
11. Four Day Creep
12. Caledonia

Score: 88 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 4 juni 2009

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.