Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Sacred Reich - The American Way (re-release)
Jaar van release: 2009
Label: Displeased Records
Sacred Reich - The American Way (re-release)
Twee jaar geleden was Metal Blade Records zo vriendelijk geweest om dan eindelijk de (vreselijk) slecht verkrijgbare platen Ignorance en Surf Nicaragua uit te brengen. Terecht werd dit initiatief met veel gejuich onthaald, al zullen er velen geweest zijn die hadden gehoopt dat ook The American Way uit 1990 een fatsoenlijke rerelease zouden krijgen. Zanger/bassist Phil Rind maakte destijds in diverse interviews duidelijk dat de band ook van dit album graag een heruitgave wilden hebben, maar dat de rechten nog in handen waren van Hollywood Records. Twee jaar later liggen de zaken duidelijk anders en is het aan Displeased Records om dit pareltje voor het grote publiek bereikbaar te maken.

De plaat zelf zal ik niet van een review voorzien. Ben je daar wel heel erg benieuwd naar, dan wijs ik je vriendelijk door naar de, door Gilbert geschreven, retro review . De extra’s daarentegen zijn voor sommigen onder ons misschien wel interessant. Geen nieuwe of tot voorheen onuitgebrachte songs, maar demo opnames van zes tracks die uiteindelijk op The American Way verschenen zijn. Behalve dat State Of Emergency behoorlijk anders klinkt, zijn de demotracks sneller en rauwer. Qua geluid doet het daarom meer aan het oudere werk denken en daarom zullen er vast fans zijn die dit de voorkeur geven boven datgene wat in 1990 op cd of lp geperst is. Dat de videoclip ook tot de extra’s behoort is leuk, maar met een medium als youtube zie ik het als verspilde moeite.

Was je tot nu toe minder gelukkig in je zoektocht naar deze klassieker, dan kun je hem eindelijk in huis halen. Had je de plaat al, dan moet je voor jezelf maar bepalen of deze heruitgave de moeite waard is. Zoals gebruikelijk is ook deze heruitgave voorzien van liner notes en een mooi boekje, dus iIn ieder geval een dikke pluim voor Displeased Records voor het verkrijgbaar maken van deze klassieker.

Tracklist:
1. Love... Hate
2. The American Way
3. The Way It Is
4. Crimes Against Humanity
5. State of Emergency
6. Who's to Blame
7. I Don't Know
8. 31 Flavors
9. The American Way (demo)
10. Love... Hate (demo)
11. Crimes Against Humanity (demo)
12. State of Emergency (demo)
13. I Don't Know (demo)
14. 31 Flavors (demo)
15. The American Way (video)

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 17 mei 2009

Meer Sacred Reich:

Sacred Reich - The American Way (re-release)
Reactie van Een Metalfan op 17-05-2009 om 20:05u

in juni live in hedon-zwolle!!!

Sacred Reich - The American Way (re-release)
Reactie van Old Mhb op 18-05-2009 om 07:59u
Score: 85 / 100

Om de 1 of andere reden liet ik deze band altijd links liggen. Beidde reviews prikkelden mijn nieuwsgierigheid en ik moet toegeven dat ik al die jaren iets gemist heb. Snel mijn schade inhalen.

Sacred Reich - The American Way (re-release)
Reactie van krisiunizer op 18-05-2009 om 09:51u

Het blijft een beetje een vaag verhaal, al die rereleases.
Ik heb Ignorance en Surf Nicarague midden jaren negentig al eens van Metal Blade op CD gekregen. En was laatst nog in een platenzaak waar ik gewoon Independent kon kopen. Originele persing.
The American Way was de enige slecht verkrijgbare CD.

Dat Metal Blade een CD als Ignorance sinds de jaren negentig niet meer op CD heeft bijgeperst... dat is gewoon een kwestie van vraag en aanbod. Ze verwachten niet meer dan een paar honderd stuks te verkopen. En dan kan het niet uit om er 2000 te persen.

Sacred Reich - The American Way (re-release)
Reactie van tankard op 18-05-2009 om 14:14u
Score: 88 / 100

heel vette plaat,lekkere catchy thrash
en ignorance is toch wel heruitgegeve wel samen met surf nicaragua en live dvd by van dynamo show wat trouwens een mooi koopje is voor 15.99

Sacred Reich - The American Way (re-release)
Reactie van Squidward op 18-05-2009 om 18:21u
Score: 89 / 100

Uitstekende plaat!
Wel jammer dat de enige continu thrasher I Don't Know is, terwijl er bij State Of Emergency en Who's To Blame nog wel eens het tempo wordt opgevoerd, maar ondanks dat staan er zeer leuke nummers op!
30 mei Live in Dynamo!

Sacred Reich - The American Way (re-release)
Reactie van Quarlon op 18-03-2010 om 19:58u
Score: 82 / 100

Prima cd zonder verdere franjes. Ik vind hem vrij afwisselend van(semi)ballad tot harde trash. lekker clean geproduceerd en wat mij betreft het beste werk van sacred reich. de extra s op deze cd begrijp ik niet zo. het was leuker geweest om a question ep hierbij te persen ipv dubbele demo tracks

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.