Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Wéber (Ossian) - 58
  • Berno Paulsson (producent) - 71
  • Dirk Assmuth (Angel Dust) - 61
  • Floor Jansen (Nightwish) - 45
  • Gérard Gentil (fotograaf) - 82
  • Heri Joensen (Tyr) - 53
  • Paul Newton (Uriah Heep) - 78
  • Randy Blythe (Lamb Of God) - 55
  • Randy Rampage (Annihilator)† - 66

Vandaag overleden:
  • Bruce Sinofsky (regisseur) - 2015
  • Piotr Grudziński (Riverside) - 2016
Review

Insane - Finite Number of Exits?
Jaar van release: 2007
Label: Panda Music
Insane - Finite Number of Exits?
Aanvankelijk wordt na het luisteren van enkele nummers op Finite Number of Exits? De interesse gewekt. De stijl is niet direct te duiden en er zijn verfrissende probeersels te horen. Het is typisch een band die in de categorie van onbekende bands valt die mogelijk interessant zijn en potentie hebben, maar het de vraag is hoe het werkelijk uitpakt.

Finite Number of Exits? stamt uit 2007 en is het tweede wapenfeit van de Tsjechen. Instrumentaal is het een thrashend gebeuren op industrial en soms op melodieus-Scandinavische leest. Er komt echter meer kijken, in de vorm van elektronische trance-samples die af en toe even opduiken en de industriële sfeer benadrukken. Vocaal pakt de band ambitieus uit. De zang is meerstemmig met hakkende rauwe thrashzang en melodieuze, dramatische zanglijnen. Een vrij originele muzikale aanpak, zij het dat het geheel enorm aan Fear Factory doet denken.

Ok, de band blijkt dus niet zo origineel te zijn als we dachten. Bovendien schort er het een en ander aan de composities en uitvoering. In elk nummer zijn er namelijk uitstekende momenten te vinden, zoals de groovende riffs op Day after Day of de melodieuze zanglijnen op Life is Suffering, maar er zijn evenveel zwakke momenten die de gehele compositie niet ten goede komen. Eerder noemde ik de zang al ambitieus, maar de uitvoering staat soms wat wankel. De band verdient een grote pluim voor het uitdenken van de zanglijnen en samenzang, maar deze aanpak vereist perfecte zangers en een betere productie. Twee kwaliteiten die nog onvoldoende aanwezig zijn bij Insane. Indien deze minpunten in de toekomst aangepakt worden, heeft Insane stevige grondvesten om met interessant werk te komen. Voor Finite Number Of Exits? blijft overeind dat de er tal van frisse ideeën op te horen zijn, maar alleen de moeite waard voor de hardnekkige luisteraar of Fear Factory liefhebber.

Tracklist:
1. Scars of the past
2. Life is suffering
3. Waiting
4. Day after day
5. Nightmares
6. Shot
7. Accelerated violence

Score: 65 / 100

Reviewer: Teun
Toegevoegd: 21 april 2009

Meer Insane:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.