Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
Geen concerten bekend voor 27-05-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss) - 74
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 79
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 71
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 52
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 77
  • MÃ¥rten Hagström (Meshuggah) - 54
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 49
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 43
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 41
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 59
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 48
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 52
  • Tara McLeod (Kittie) - 41
  • Tschibu (Gurd) - 54

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Veritate - Straight Into Hell
Jaar van release: 2008
Label: Eigen beheer
Veritate - Straight Into Hell
Veritate komt uit Zweden en beweert op hun Myspace de zwaarste band op deze aardkloot te zijn (ca. 600 kg). Van humor moeten ze het in ieder geval niet hebben, maar van buitengewoon muzikaal talent eigenlijk ook niet. Na een tweetal demo’s brachten ze vorig kalenderjaar op eigen beheer het album Straight Into Hell uit. De keuze voor een eventuele derde demo of wellicht een EP was misschien een betere keuze geweest. Het album is met een dik uur namelijk een behoorlijke lange en vervelende zit.

Straight Into Hell bestaat uit een mix van heavy en doom. Hiermee probeert Veritate een bepaalde epische sfeer te creëren in de nummers. En eerlijk is eerlijk, dat is ondanks de krakkemikkige productie zo af en toe zeker te horen. Muzikaal gezien valt er eigenlijk ook niet zo gek veel aan te merken. Structureel gezien zit het allemaal wel prima in elkaar. Zo zijn er best wat toffe riffs te horen, met aardige tempoversnellingen en dito solo’s. Het keyboardgeluid klinkt af en toe iets te vlak maar voegt toch een beetje sfeer toe aan de nummers. Verassingen zijn echter niet te ontdekken. Hierdoor slaat de verveling na een nummer of vier er toch in. Het begint angstvallig teveel op elkaar te lijken en dat is toch echt dodelijk voor een plaat. Vooral als die ook nog zo godsgruwelijk lang duurt.

Muzikaal is alles dus wel oké. Op vocaal gebied echter niet. Zanger C.L.A.W. probeert met een lage droevige en duistere stem de boel bij elkaar te zingen maar faalt daar grandioos in. Op één of andere manier wilt hij zijn stem aanpassen aan het epische geluid wat de band nastreeft. Het resulteert in een uiterst beroerde sombere stem waar zelfs de meest duister ingestelde personen van moeten grinniken. Zijn teksten zijn echter wel geweldig. Blijkbaar heeft hij zijn roeping gemist om gewoon poëet te worden en dichtbundels uit te brengen. Als zanger kan hij namelijk geen potten breken.

Er zit wel enige potentie in Veritate om een behoorlijk vette sound neer te zetten. Maar ze hebben nog behoorlijk veel huiswerk te doen. Overtuigen doen ze nog lange niet met Straight Into Hell. Daarvoor is alles nog te traag, te saai en rammelt het nog aan alle kanten. Omdat ik niet de beroerdste ben plak ik nog een karige voldoende op deze plaat. Een aanrader voor de liefhebber is het niet.

Tracklist:
1. Intro
2. Murder To Be Gods
3. Panic Game
4. Straight Into Hell
5. Father Time
6. Keepers Of The Flame
7. Scary Mary
8. Kindred
9. Dead Man Walking
10. Court Of Rats

Score: 58 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 9 maart 2009

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.