Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Dan Seagrave (illustrator) - 55
  • Daniel Liljekvist (Katatonia) - 48
  • Geezer Butler (Black Sabbath) - 76
  • Jason Rullo (Symphony X) - 53
  • Kris Verwimp (illustrator) - 55
  • Mick Tucker (The Sweet)† - 78
  • Paul Hinojos (At The Drive-In) - 50
  • Ron Asheton (The Stooges)† - 77

Vandaag overleden:
  • Chas Chandler (The Animals) - 1996
  • John Coltrane - 1967
  • Pinche Peach (Brujeria) - 2024
  • Robby Steinhardt (Kansas) - 2021
Review

D-A-D - Monster Philosophy
Jaar van release: 2008
Label: Cargo Records
D-A-D - Monster Philosophy
De grootste rockband van Denemarken heeft een nieuwe cd uit genaamd Monster Philosophy. De meeste cd's die de band heeft uitgebracht, zijn alleen in Denemarken te verkrijgen. Maar de laatste cd uit 2006 Scare Yourself was ook beschikbaar in de rest van Europa. D-A-D heeft de smaak dus weer te pakken, want ook de nieuwe cd zou je kunnen vinden bij de Nederlandse platenboer. Mijn eerste kennismaking met Scare Yourself beviel goed, want het was een knapperig, zomers rockplaatje geworden en over de gehele linie behoorlijk stevig. Daarom was ik wel benieuwd naar het nieuwe album.

Het verschil is duidelijk te horen: D-A-D heeft er voor gekozen om het wat rustiger aan te pakken. De rock-songs zoals Revolution en Too Deep For Me Abeau hebben een cleaner geluid gekregen, zodat het lekker rauwe gitaargeluid van de vorige cd nauwelijks meer aan bod komt. Toch mogen ze er zijn en komen we lekkere melodieën, goede refreinen en een paar stevige solo's tegen. Echter, vanaf het nummer Milk And Honey wordt de cd steeds zoetsappiger. Klonk D-A-D eerst als Green Day, nu is Coldplay opeens als inspiratiebron gebruikt. Afgezien van het ruigere If You Had A Head en Chainsaw, krijgen we luiter sfeervolle, maar erg softe ballads voorgeschoteld.

D-A-D heeft met Moster Philosophy duidelijk een meer radiovriendelijke richting gekozen. Het speelse van de vorige cd is weg. De songs zijn stuk voor stuk tot in de puntjes verzocht, dus we kunnen echt niet spreken van een slechte cd. Of het dit keer de echte hardrocker zal aanspreken betwijfel ik. Scare Yourself vond ik een aanrader voor de echte rocker, Monster Philosophy kan ik echter beter aanraden voor de vrouw van de echte rocker.

Tracklist:
1. Revolution
2. Nightmares In The Daytime
3. Too Deep For Me
4. Beautiful Together
5. Monster Philosophy
6. Milk And Honey
7. You Won’t Change
8. You Had A Head
9. I Am The River
10. Chainsaw
11. Money Always Takes The Place Of Life
12. Nightstalker
13. If I Succeed

Score: 70 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 22 februari 2009

D-A-D - Monster Philosophy
Reactie van enchant op 19-10-2010 om 16:12u
Score: 78 / 100

Mindere cd dan voorgangers Scare Yourself en Soft Dogs. Niettemin zeker niet slecht.

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.