Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

HDK - System Overload
Jaar van release: 2009
Label: Season of Mist

HDK - System Overload

Een van de eerste echt grote verrassingen van het jaar komt van eigen bodem, namelijk van de hand van Sander Gommans. Bekend geworden als gitarist en songwriter bij het recent ter ziele gelegde After Forever, was het tijd voor hem om zijn project HDK, wat staat voor Hate Death Kill, om te zetten in een geweldig debuut met titel System Overload. Naar eigen zeggen zat Gommans tijdens het schrijven van deze plaat vol haat, walging en boosheid net voor zijn burn out. Het is dus een album met een wat duistere inslag geworden die zich zowel tekstueel als muzikaal laat blijken, en flink wat harder dan je misschien zult verwachting na de link met After Forever.

Het is moeilijk een stempel te drukken op dit System Overload, er gebeurt namelijk een hoop waarbij er wordt geput uit een breed muzikaal spectrum. Zo horen we bijvoorbeeld een flinke dosis thrash, progressieve rock en iets wat alleen maar te benoemen valt als experimentele metal. Een bonte mengeling van stijlen die uitdagend is, maar niet zo complex dat er niets meer van te bakken valt. Het zijn stuk voor stuk sterke solide songs die weten te pakken en interesseren. HDK is daarmee misschien nog wel het beste te vergelijken met Peccatum en het solo-werk van Ihsahn, maar dan met een duidelijkere thrash-inslag.

Buiten Sander Gommans zelf, Peter Vink op basgitaar en Ariën van Weesenbeek op drums, doet er een enorme hoeveelheid aan gastmusici mee waaronder zeker niet de minsten. Zo horen we bijvoorbeeld Arjen Lucassen en Marcel Coenen op gitaar, Joost van den Broek op keyboards en vocalen van onder andere Andre Matos en Amanda Somerville. De rits met gastmuzikanten alleen al zegt genoeg over de muzikale diversiteit die er op System Overload te vinden is.

Het is moeilijk enkele hoogtepunten te noemen, en de enige tip die ik lezers dan ook geven kan is zo snel mogelijk deze plaat aanschaffen of eens proefluisteren op de MySpace-pagina van Sander Gommans.

Tracklist:
1. System Overload
2. Request
3. Let Go
4. Terrorist
5. Pedestal
6. On Hold
7. Breakdown
8. March
9. Perfect
10. Fight or Flight
11. Fine Lines

Score: 95 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 18 februari 2009

HDK - System Overload
Reactie van Een Metalfan op 20-02-2009 om 14:01u
Score: 90 / 100

echt een verrassend sterk album.

HDK - System Overload
Reactie van Stormblast op 28-02-2009 om 21:37u

Had dit niet verwacht maar vind dit een erg sterke plaat

HDK - System Overload
Reactie van Marco op 05-03-2009 om 13:20u
Score: 90 / 100

Puik schijfje.
Dit gaat hoge ogen gooien ook internationaal dat kan niet anders.
Een van de beste CD´s van dit prille jaar ,zoniet de beste en nu hopen dat ze ook live gaan spelen. Mensen die van een beetje complexe Metal houden moeten meteen luisteren je hebt een paar luisterbeurten nodig maar dan ben je verkocht ,een echt groeialbum met zeer veel kwaliteit

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.