Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

HDK - Serenades Of The Netherworld
Jaar van release: 2014
Label: Revolutionary Records

HDK - Serenades Of The Netherworld

Geduld is een schone zaak, want na een stilte van vijf jaar na het uitkomen van het fantastische album System Overload, is Sander Gommans terug met een volledig nieuwe plaat van zijn project HDK. Het heet Serenades Of The Netherworld en wanneer je bekend bent met dat eerste album uit 2009, kun je niet anders dan hoge verwachtingen hebben. Gelukkig worden die verwachtingen schijnbaar moeiteloos ingelost.

Net als voorganger System Overload is Serenades Of The Netherworld vanaf de eerste tot laatste minuut een ontzettend spannende en interessante plaat die eigenlijk geen zwakke kanten kent. Wellicht dat dit nieuwe werk als geheel iets gepolijster klinkt. Er zijn wat minder thrashelementen te vinden in de instrumentatie van deze nieuwe schijf, terwijl die in de zang juist meer aanwezig zijn. Daarnaast zijn er alleen gastmusici te vinden onder de instrumentalisten en is het aantal vocalisten beperkt tot twee. De zang van Amanda Sommerville en vooral die van Geert Kroes is echter zo divers dat dit geen enkele belemmering vormt. Wanneer je niet beter zou weten, zou je denken dat de mannelijke zangpartijen door meerdere zangers worden waargenomen, bijvoorbeeld in het ruige Mortal Zombie.

Moeiteloos wisselen de songs van Sander Gommans van stijl; van ingetogen ballads tot ruige episodes van keiharde metal, progressieve elementen die worden afgewisseld met beukende gitaren en dan weer een jaren tachtig gitaarsolo. Deze plaat heeft het allemaal. De muziek gaat net als op het debuut alle kanten op, maar boet nergens in aan overtuigingskracht. Alles vloeit mooi in elkaar over en voelt geweldig natuurlijk aan, en dat is wat ook dit Serenades Of The Netherworld zo goed maakt. Je hebt nergens het idee dat het geforceerd klinkt of dat de muzikale puzzlestukjes net niet in elkaar passen. Het is dan ook een feest voor liefhebbers van progressieve rock en metal en net als voorganger System Overload een echte aanrader.

Tracklist:
1. Revelation
2. Electric Soul
3. Mortal Zombie
4. Serenade Of The Netherworld
5. Return From Tomorrow
6. Let Life Be Done
7. Eternal Journey
8. Witness
9. Book Of Lies
10. Omega

Score: 85 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 22 maart 2014

Meer HDK:

HDK - Serenades Of The Netherworld
Reactie van Ruurd Woltring op 23-03-2014 om 09:28u
Score: 100 / 100

Ik kan nauwelijks wachten om het album in huis te krijgen.
Vooral de titeltrack Revelation is erg mooi geworden.

HDK - Serenades Of The Netherworld
Reactie van NotKnow op 25-03-2014 om 20:03u

De trailer spreekt mij iig nog niet aan... AF was klinkt tot nu toe nog beter.

HDK - Serenades Of The Netherworld
Reactie van R.H. 1488 op 28-03-2014 om 01:31u

Mij doet het ook niks helaas. After Forever vond ik geweldig, en ook het eerste HDK album vond ik goed te doen (op de productie na).

Ik denk toch dat Sander's ding meer management was dan daadwerkelijk muziek maken.

Jammer, maar doe mij maar ReVamp, daar zit toch de betere kant van AF

HDK - Serenades Of The Netherworld
Reactie van Notknow op 31-03-2014 om 19:02u

Inderdaad, Revamp is inderdaad een lekkere band om naar te luisteren.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.