Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 28 oktober:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • 30 oktober:
  • Thornhill, Ocean Grove en Bloom
  • 31 oktober:
  • Doodseskader en TERRA
  • Kadavar, Slomosa en Orb
  • Ronnie Romero & Gus G en Last Temptation
  • Up The Irons
    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • A.K. (Nu.Clear.Dawn) - 48
  • Anthony Broggia (Amartia) - 43
  • Dany León (Avalanch) - 52
  • Jeroen van Veen (Within Temptation) - 51
  • Larry Carroll (illustrator)† - 71
  • Matthew Dawson (Pantheon) - 37
  • Mikael Larsson (Lake Of Tears) - 52
  • Simon Dawson (Pantheon) - 37
  • Yves Campion (Nightmare) - 62
Review

Weeping Birth - Anosognosic Industry of the I
Jaar van release: 2008
Label: Conatus Records
Weeping Birth - Anosognosic Industry of the I
Zelden, waarde lezer, heb ik een cd gehoord die mij de tong uit de mond rukte en alle tien vingers af liet sterven, waardoor de woorden die na afloop in dikke, logge scholen door het hoofd spoken het zonlicht met de grootste moeite tegemoet treden. Veel muziek passeert hier doorgaans dezelfde banen als de oren, muziek dat het bloed acuut doet koken, de botten bevriezen, de spieren ontbinden en de tanden vergruizen is echter steeds meer een rariteit. Totdat de duiv zich uiteindelijk alsnog meldt door onaangekondigd toe te slaan.

Geen woord blijkt inhoudelijk genoeg om Anosognosic Industry of the I van Weeping Birth rechtvaardig te determineren. Dit album van metal-esprit Vladimir Cochet laat zich namelijk niet vangen. Vergelijk het met de meest geslaagde hallucinatie: een bijzonder aangename belevenis die niet in woorden is uit te drukken. Op de nieuwe cd van Weeping Birth trekt duizendpoot Cochet in z'n eentje werkelijk alle mogelijke registers open.
Deathmetal, blackmetal, industrial metal, sfeervolle keyboardpartijen, zieke over the top drums, transcendente samples, zenuwslopend gekrijs, naargeestig gekerm, heroïsche cleane zang...aan de opsomming van de kwaliteitsingrediënten komt geen eind. Anosognosic Industry Of The I puilt uit van extreme en excentrieke muziek.

Dat is alvast één, want uiteraard is de samenstelling van de nummers en de afwerking ervan minstens zo essentieel, maar ook in deze aspecten laat de man geen steekje vallen. De eigenhandige productie van heerschap Cochet is de cd op het glimmende lijf geschreven en de doorgaans verfoeide drumcomputer is op Anosognosic Industry Of The I een ware uitkomst, daar de drumpartijen op een classy manier de level van humanity zowel qua techniek als qua snelheid voorbij stijgen en zodoende ziekelijk brute klanken leveren. De toetsen maken de muziek middels een geëmotioneerde bijdrage weer menselijk en gevoelig, sfeervol, kil, en zweverig. De nummers op Anosognosic Industry Of The I onderhouden de luisteraar op vele manieren. Zowel technisch als sensationeel is Weeping Birth zodoende een belevenis uit duizenden en dit, geloof het of niet, 73 minuten lang.

Verzet is uitgesloten. Anosognosic Industry Of The I neemt onomstreden bezit van alle denkbare eukaryoten in uw weke lichaam en boekt alle kamers in "Hotel Plurale Tantum". U hebt te schikken en te ondergaan, de muzikale trip die daarop volgt vult u met geneugte waar u nog lang van na zult galmen.

Tracklist:
1. Then The Moon Came
2. Hurle À La Mort
3. Totalitarian Grievance
4. I Was
5. Detestable Birth Tapestries With Snakes Embroidered
6. Der Tanz Der Toten
7. Vaginal Secretions
8. Orgasmic Fetid Breath
9. Love, Death's Betrothed
10. Immobile
11. Mutisme
12. Shadowless
13. La Mauvais Oeil

Score: 93 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 23 januari 2009

Weeping Birth - Anosognosic Industry of the I
Reactie van Erik op 24-01-2009 om 19:36u

Telkens als ik zulke albums hoor, vraag ik me af waarom ik niet meer DM luister. Geweldig! :)

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.