Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 10-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 37
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 44
  • Christofer Johnsson (Therion) - 54
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 60
  • Ian Anderson (Jethro Tull) - 79
  • Mark Borgmeyer (Crimson Glory) - 60
  • Zachary Hietala (Tarot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Review

Highlord - Breath Of Eternity
Jaar van release: 2002
Label: Northwind Records
Highlord - Breath Of Eternity
De CD begint met een instrumentale intro, genaamd Atlantis - Part One: Beneath A Silent Sky. Een bijna 3 minuten durend stukje muziek, dat me wel heel erg aan de intro van de laatste Luca Turilli doet denken.
Het eerste echte nummer is niet meer dan een vervolg op het eerste, en heet dan ook heel toepasselijk Atlantis - Part Two: The Dreamer And The Deep Ocean. De muziek blijft lijken op het jongste Luca Turilli album, en ik kan niet geloven dat het toeval is dat de zanger zo zijn best doet om op Rhapsody-vocalist Fabio Lione te lijken.

Na de eerste twee nummers is dus al een hoop duidelijk, Highlord lijkt op het eerste gezicht op niet meer dan het zoveelste slappe aftreksel van Rhapsoy cq Helloween. Niks nieuws onder de horizon dus, met deze Italiaanse band, die zelf toegeeft te zijn beinvloed door de episch symphonische muziek, en de eerste demo ongeveer een half jaar na het debuut van Rhapsody uitbracht. Dat symphonisch valt trouwens wel mee, er zijn meer keyboards dat orkesten te horen, en de productie is ook nog eens veel minder bombastisch dan we bij Rhapsody gewend zijn. Dat zal ongetwijfeld aan het budget liggen, maar er was veel meer uit te halen.

De rest van het album ligt ook redelijk in dezelfde lijn. Weinig vernieuwend, en overduidelijk geinspireerd door de mannen van Rhapsody. Niet dat het dan meteen slecht is, want het is best een puik cd'tje. Nee, het levert gewoon niks op. Allemaal hetzelfde dus, waar wat mij betreft alleen het uitstekende Back From Hell mijlenver bovenuit steekt. Super, als de band een cd vol met zulke hoogstaande nummers kon produceren, zouden ze binnen no time bij de top van het power metal genre horen. Gave keyboards, een catchy en pakkend refrein, een goede opbouw en een leuke solo aan het einde.

De rest van de cd valt dan weer terug in het oude patroon, keyboards, standaard zang en niks nieuws. Als eindoordeel kan ik dan ook maareen ding zeggen: ripp-of. Ripp-of van alle bands die eerder waren, zonder dat er moeite wordt gedaan een eigen invulling aan het begrip 'power metal' te geven. Aanrader voor de echte freaks (waaronder ook ik), maar verder ook niks. Jammer, want een band die hun derde album afleverd zou toch beter moeten weten.
65 punten voor de moeite, 1 voor de originaliteit.

Tracklist:
1. Atlantis - Part One: Beneath A Silent Sky
2. Atlantis - Part Two: The Dreamer And The Deep Ocean
3. Stream Of Illusions
4. Dream Chaser
5. Back From Hell
6. Show Me Your Kingdome
7. Follow Me
8. Breath Of Eternity
9. Phoenix's Fire
10. Moonlight Romance

Score: 66 / 100

Reviewer: DaKonium
Toegevoegd: 17 februari 2003

Meer Highlord:

Highlord - Breath Of Eternity
Reactie van Wolfgard op 18-02-2003 om 20:59u
Score: 70 / 100

goede review, het moet nou maar is eindigen met die honderden power metal klonen

Highlord - Breath Of Eternity
Reactie van Een_Metalfan op 14-06-2004 om 16:06u
Score: 80 / 100

Kijk nou es naar de nummers appart en luister es of ze goed inelkaar zitten. Zit nou niet een hele review te zeuren over dat het een kloon is (DAT WETEN WE NU WEL)!!! Kijk es of de gebruikte techniek goed is. Of de nummers goed inelkaar zitten. Of er diepgang in de nummers zit. Kijk es verder dan alleen de buitenkant!!! KUT REVIEW!!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.