Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Highlord - Breath Of Eternity
Jaar van release: 2002
Label: Northwind Records
Highlord - Breath Of Eternity
De CD begint met een instrumentale intro, genaamd Atlantis - Part One: Beneath A Silent Sky. Een bijna 3 minuten durend stukje muziek, dat me wel heel erg aan de intro van de laatste Luca Turilli doet denken.
Het eerste echte nummer is niet meer dan een vervolg op het eerste, en heet dan ook heel toepasselijk Atlantis - Part Two: The Dreamer And The Deep Ocean. De muziek blijft lijken op het jongste Luca Turilli album, en ik kan niet geloven dat het toeval is dat de zanger zo zijn best doet om op Rhapsody-vocalist Fabio Lione te lijken.

Na de eerste twee nummers is dus al een hoop duidelijk, Highlord lijkt op het eerste gezicht op niet meer dan het zoveelste slappe aftreksel van Rhapsoy cq Helloween. Niks nieuws onder de horizon dus, met deze Italiaanse band, die zelf toegeeft te zijn beinvloed door de episch symphonische muziek, en de eerste demo ongeveer een half jaar na het debuut van Rhapsody uitbracht. Dat symphonisch valt trouwens wel mee, er zijn meer keyboards dat orkesten te horen, en de productie is ook nog eens veel minder bombastisch dan we bij Rhapsody gewend zijn. Dat zal ongetwijfeld aan het budget liggen, maar er was veel meer uit te halen.

De rest van het album ligt ook redelijk in dezelfde lijn. Weinig vernieuwend, en overduidelijk geinspireerd door de mannen van Rhapsody. Niet dat het dan meteen slecht is, want het is best een puik cd'tje. Nee, het levert gewoon niks op. Allemaal hetzelfde dus, waar wat mij betreft alleen het uitstekende Back From Hell mijlenver bovenuit steekt. Super, als de band een cd vol met zulke hoogstaande nummers kon produceren, zouden ze binnen no time bij de top van het power metal genre horen. Gave keyboards, een catchy en pakkend refrein, een goede opbouw en een leuke solo aan het einde.

De rest van de cd valt dan weer terug in het oude patroon, keyboards, standaard zang en niks nieuws. Als eindoordeel kan ik dan ook maareen ding zeggen: ripp-of. Ripp-of van alle bands die eerder waren, zonder dat er moeite wordt gedaan een eigen invulling aan het begrip 'power metal' te geven. Aanrader voor de echte freaks (waaronder ook ik), maar verder ook niks. Jammer, want een band die hun derde album afleverd zou toch beter moeten weten.
65 punten voor de moeite, 1 voor de originaliteit.

Tracklist:
1. Atlantis - Part One: Beneath A Silent Sky
2. Atlantis - Part Two: The Dreamer And The Deep Ocean
3. Stream Of Illusions
4. Dream Chaser
5. Back From Hell
6. Show Me Your Kingdome
7. Follow Me
8. Breath Of Eternity
9. Phoenix's Fire
10. Moonlight Romance

Score: 66 / 100

Reviewer: DaKonium
Toegevoegd: 17 februari 2003

Meer Highlord:

Highlord - Breath Of Eternity
Reactie van Wolfgard op 18-02-2003 om 20:59u
Score: 70 / 100

goede review, het moet nou maar is eindigen met die honderden power metal klonen

Highlord - Breath Of Eternity
Reactie van Een_Metalfan op 14-06-2004 om 16:06u
Score: 80 / 100

Kijk nou es naar de nummers appart en luister es of ze goed inelkaar zitten. Zit nou niet een hele review te zeuren over dat het een kloon is (DAT WETEN WE NU WEL)!!! Kijk es of de gebruikte techniek goed is. Of de nummers goed inelkaar zitten. Of er diepgang in de nummers zit. Kijk es verder dan alleen de buitenkant!!! KUT REVIEW!!!

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.