Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 22-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Agnew (Diablo Blvd) - 53
  • Bruce Corbitt (Rigor Mortis)† - 63
  • Carsten Frank (Human Fortress) - 49
  • Florent Taillandier (Manigance) - 52
  • Guillermo Sanchez (Rata Blanca) - 61
  • Manos Kompos (Blade Of Spirit) - 45
  • Marcel "Schmier" Schirmer (Destruction) - 59
  • Rick Nielsen (Cheap Trick) - 77
  • Willem Verbuyst (Vanderbuyst) - 47

Vandaag overleden:
  • Jimmy Work - 2018
  • Mick Cocks (Rose Tattoo) - 2009
  • Mike Scaccia (Ministry) - 2012
Review

Incursion Dementa - A Long Lane That Has No Turning
Jaar van release: 2008
Label: Marista

Incursion Dementa - A Long Lane That Has No Turning

Het is niet zo vreemd dat voor velen de Friese band Incursion Dementa geen belletje zal doen rinkelen. Na een hele korte carrière midden jaren tachtig tot ergens begin jaren negentig is er na hun debuut All This Is eigenlijk weinig meer van de band vernomen, totdat zij vorig jaar plots te zien waren op enkele Friese podia. A Long Lane That Has No Turning verzamelt al het werk wat de heren van Incursion Dementa in hun korte carrière hebben gemaakt en bestaat daarmee uit debuut All This Is en twee demo’s.

Het is me een raadsel waarom deze band er ooit de brui aan heeft gegeven, want dit schijfje klinkt behoorlijk gaaf, en dan met name het materiaal wat gebukt gaat onder de noemer demo. Het debuutalbum All This Is is aardig, maar bevat veel standaardthrash naar de vele voorbeelden in de jaren tachtig en heeft hier en daar ook wel wat elementen van Venom. Het merendeel van de tien nummers die dit debuut ooit telde is rechttoe rechtaan beukwerk, hier en daar wat inspiratieloos, maar uiteindelijk nog wel acceptabel.

Zoals eerder gezegd zitten de echte pareltjes verstopt aan het einde van de plaat op de ongetitelde demo en de demo Ever…Never uit 1990 en 1991. De productie is wel wat minder dan die van het debuutalbum, maar nog altijd zeer goed aan te horen en beter dan sommige producties waar je tegenwoordig mee wordt afgescheept.

Bij sommige heruitgaven van oud materiaal heb je het idee dat ze hoogst onnodig zijn, en met het materiaal wat er op staat zelfs amper bestaansrecht hebben. Dat geldt zeker niet voor A Long Lane That Has No Turning waar ruim een uur aan kwaliteitsthrash van eigen bodem op te vinden is. Een luisterbeurt waard met de nummers die op hun website te vinden zijn.

Tracklist:
1. All This Is
2. Dirge
3. Chivy About
4. Self Conceit
5. Some Over Do
6. Relapse
7. Warfare
8. Enigmatic Chamber
9. Cut This Life
10. The End
11. Ever…Never
12. S.I.P.
13. Mother Geese
14. Rykers Island
15. Zymetic Death
16. Self Conceit

Score: 75 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 13 januari 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.