Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

Ramos/Hugo - The Dream
Jaar van release: 2008
Label: Frontiers Records
Ramos/Hugo - The Dream
Josh Ramos... om eerlijk te zeggen had ik nog nooit van de man gehoord. Hij is gitarist in Hardline, en die band kennen we natuurlijk van Axel Rudi Pell-zanger Johnny Gioeli. Dit album is 's mans tweede, na debuut Living In The Light, en voor dit tweede werkstuk maakte Ramos gebruik van de zangkunsten van een andere onbekende voor mij, Hugo Valenti, voormalig zanger van Valentine en Open Skyz.

Ik weet niet of Ramos beoogde om een Steve Perry-kloon op te laten draven voor dit album (ten tijde van Hardline's debuut was Journey's Neal Schon nog gitarist !), maar in die vermeende opzet is hij niet geslaagd; zijn stemgeluid neigt wel naar die richting maar de kracht van Perry ontbreekt. Wel staat het album bol van goed verteerbare AOR, die het op de Amerikaanse radio zeker goed zal doen.Het gitaarwerk is van een zeer prettig niveau, een klein beetje onderbelicht in de productie van Dennis Ward als het gaat om de slagpartijen.

Naast de meedein-rockers (met oa. het inderdaad erg Journey-achtige Bring Back This Love) kent het album nog een paar fraaie ballads, waarvan In The City wederom een sterk Journey-gehalte heeft, maar helaas zonder de kracht van een Perry of Pineda op zang. Die rode draad van voornoemde band is overduidelijk aanwezig, net niet genoeg om van een kloon te spreken, maar met name voor AOR gitaarliefhebbers valt er genoeg te genieten (luister maar eens naar de solo in I Can Take You)..

Als luisterplaat een zeer geslaagde cd, maar net te weinig originaliteit en kracht om een toppertje te zijn in het genre. Een (aangename) luisterbeurt zal voor eenieder hierin duidelijkheid moeten verschaffen.

Tracklist:
1. You're Not Alone
2. All That I Wanted
3. The Dream
4. Fool's Game
5. Bring Back This Love
6. I Don't Wanna Say Goodbye
7. When You Get Lonely
8. In The City
9. Tomorrow
10. If I Can Take You

Score: 79 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 29 december 2008

Ramos/Hugo - The Dream
Reactie van ZardoZ op 29-12-2008 om 23:16u
Score: 80 / 100

De klasse van Journey heeft dit album inderdaad niet, maar ik vind het best een lekker plaatje op zijn tijd.

In het AOR wereldje is Josh Ramos trouwens wel degelijk behoorlijk bekend, naast Hardline bijv. met Two Fires. En Hugo heeft als zanger van Valentine zelfs een heuse cult klassieker op zijn naam staan

Ramos/Hugo - The Dream
Reactie van novascottia op 31-12-2008 om 11:32u

Beste Hans,

Als je Hugo niet kent, dan ben je óf heel jong óf je bent totaal niet op de hoogte van wat er in de AOR wereld rondloopt. Hugo is al jaren een grootheid in de AOR scene. Probeer z'n twee solo CD's eens te vinden, of de CD's van Valentine en Open Skyz. Dat zijn ware klassiekers. En het is niet de ex-zanger van Valentine, want deze band bestaat weer, met Hugo als zanger. Ze hadden een uitstekend optreden in november op het FireFest Festival in de UK.
Google maar eens wat!

Succes.

Ramos/Hugo - The Dream
Reactie van Hans op 31-12-2008 om 12:15u

@novascottia : ik ben zeer goed op de hoogte van de AOR wereld want die volg ik al meer dan 30 jaar. Ik ben in ieder geval niet onder de indruk van zijn stem, en daardoor weet ik nu ook waarom ik hem nog niet kende...

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.