Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
Geen concerten bekend voor 15-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 70
  • Bif Naked - 55
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 69
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 75
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 48
  • Edvard Grieg (componist)† - 183
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 39
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 54
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 43
  • Jeff Neal (Boston) - 57
  • Mark Weiss (fotograaf) - 67
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 45
  • Noddy Holder (Slade) - 80
  • Rory Clewlow (Enter Shikari) - 40
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 63
  • Steve Richards (manager)† - 59
  • Steve Walsh (Kansas) - 75
Review

Evocation - Dead Calm Chaos
Jaar van release: 2008
Label: Cyclone Empire
Evocation - Dead Calm Chaos
Na aanvankelijk een jááárenlange winterslaap te hebben gehouden, lijkt de Zweedse Evocation de verloren tijd met een brute inhaalslag te willen goedmaken.Tevens moet je het ijzer smeden als het heet is, dat hebben ze in Zweden uiteraard ook al lang begrepen. Nu de vorig jaar uitgekomen debuut cd Tales From The Tomb lovend en warm onthaald is, is er voor Evocation geen tijd meer te verliezen. Ruim een jaar later is hier dan ook de opvolger, Dead Calm Chaos.

In feite gaat Dead Calm Chaos exact dáár verder waar de speeltijd van de voorganger is opgehouden. Het enige nieuwe is dat Dan Swanö aan het nummer Antidote als gastvocalist contributeert en Anders Björler ( At The Gates, The Haunted ) op een aantal nummers zijn gitaar pakt. Voor de rest verschilt Dead Calm Chaos in vrijwel niets van Tales From The Tomb.Hooguit is de nieuwe cd wat melodieuzer en iets minder rauw dan de vorige. Op Dead Calm Chaos wordt er iets meer ruimte voor de beroemde Zweedse gitaaruithalen gereserveerd en is het totaalgeluid minder smerig. De scherpe randen zijn er toch wat af.

Voor de rest is dit weer absoluut een album voor de doorgewinterde liefhebber van de onvervalste Zweedse death. Dead Calm Chaos geniet nagenoeg een perfecte uitvoering van dit genre maar is, zoals vaak met dit soort albums het geval is, dus weinig innovatief ten opzichte van de voorganger en het genre in het algemeen. Het is een album dat goed in elkaar zit en alle karakteristieke eigenschappen van de Zweedse old school deathmetal een vermelding geeft. Het luistert lekker weg en legt de luisteraar geen complexe barrières voor het oor. Toch blijf ikzelf na het horen van zo`n album met gemengde gevoelens worstelen. Naast de muzikale kwaliteit hoor ik ook een ietwat mildere, weinig verrassende versie van de voorganger, waardoor de muzikale klap, die nou net zo lekker op de kruin dient te kletteren, mijn kruin niet kan treffen.

Tracklist
1. In The Reign Of Chaos
2. Silence Sleep
3. Angel Of Torment
4. Boundead
5. Dead Calm Chaos
6. Truth Will Come Clear
7. Dust
8. Protected By What Gods
9. Antidote
10. Tomorrow Has No Sunrise
11. Astray Masquerade
12. Razored To The Bone

Score: 76 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 12 december 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.