Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Callejon - Zombieactionhauptquartier
Jaar van release: 2008
Label: Nuclear Blast Records
Callejon - Zombieactionhauptquartier
Er zijn weinig Duitse artiesten die in de eigen taal zingen en toch een wereldwijde doorbraak forceren. Rammstein is het wel gelukt, maar bij landgenoten als Oomph!, In Extremo en Die Apokalyptischen Reiter beperkt het succes zich grotendeels tot het Duitse taalgebied. Zelfs als je de teksten niet kunt verstaan, hebben deze bands echter muzikaal wel degelijk wat te bieden. Dat geldt evenzeer voor de screamo/metalcore formatie Callejon.

Met de eerste twee EP’s en het debuutalbum Willkommen Im Beerdigungscafé (2006) hebben de heren een contract weten los te peuteren bij het grote label Nuclear Blast en inmiddels is Callejon bevestigd voor de 2009 editie van Wacken Open Air. Het jonge vijftal met een zombiefixatie lijkt derhalve klaar te zijn om de wereld te gaan veroveren. De tweede langspeler Zombieactionhauptquartier maakt de hooggespannen verwachtingen gelukkig grotendeels waar. De plaat loopt over van het enthousiasme. Het intro ZAHQ sleurt je rücksichtslos het zombiehoofdkwartier binnen, waarna het aanstekelijke Zombiefied de voeten, nek en stembanden tegelijkertijd in beweging brengt.

De navolgende tracks houden deze positieve energie vast, waarbij de band het gehele spectrum doorloopt van snelle passages met manisch geschreeuw tot rustige stukken met melodieuze oorwurmrefreinen. De up-tempo songs domineren, maar Phantomschmerz en vooral Fremdkörper bewijzen dat Callejon ook een indringende ballad kan schrijven. Het beste bewaart de band tot het laatst, met de hilarische afsluiter Porn From Spain. Ook de verborgen bonustrack mag er zijn, in de vorm van een remake van de in 2007 op een EP verschenen kraker In Dunklen Wassern Brennt Ein Licht.

Ik moet echter wel een waarschuwing afgeven met betrekking tot zanger Bastian Sobtzick. Hij wisselt beestachtig gebrul af met gevoelige emo/rock-vocalen, en dat alles in het Duits, dus daar moet je wel van houden. Voor aankoop eerst luisteren, is daarom het devies. Persoonlijk vind ik Zombieactionhauptquartier echter zeer geslaagd en ik zie de toekomst van deze jonge zombies, vooral binnen het Duitse taalgebied, dan ook zonnig in.

Tracklist:
1. ZAHQ (Intro)
2. Zombiefied
3. Spiel Mir Das Lied Vom Sterben
4. Und Wenn Der Schnee...
5. Mein Puls = 0
6. Tanz Der Teufel
7. Phantomschmerz
8. Quarantäne
9. Infiziert
10. Der Tag An Dem Die Schwärze Blieb
11. Fremdkörper
12. Das Ende Von John Wayne
13. Porn From Spain

Score: 78 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 25 november 2008

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.