Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Callejon - Zombieactionhauptquartier
Jaar van release: 2008
Label: Nuclear Blast Records
Callejon - Zombieactionhauptquartier
Er zijn weinig Duitse artiesten die in de eigen taal zingen en toch een wereldwijde doorbraak forceren. Rammstein is het wel gelukt, maar bij landgenoten als Oomph!, In Extremo en Die Apokalyptischen Reiter beperkt het succes zich grotendeels tot het Duitse taalgebied. Zelfs als je de teksten niet kunt verstaan, hebben deze bands echter muzikaal wel degelijk wat te bieden. Dat geldt evenzeer voor de screamo/metalcore formatie Callejon.

Met de eerste twee EP’s en het debuutalbum Willkommen Im Beerdigungscafé (2006) hebben de heren een contract weten los te peuteren bij het grote label Nuclear Blast en inmiddels is Callejon bevestigd voor de 2009 editie van Wacken Open Air. Het jonge vijftal met een zombiefixatie lijkt derhalve klaar te zijn om de wereld te gaan veroveren. De tweede langspeler Zombieactionhauptquartier maakt de hooggespannen verwachtingen gelukkig grotendeels waar. De plaat loopt over van het enthousiasme. Het intro ZAHQ sleurt je rücksichtslos het zombiehoofdkwartier binnen, waarna het aanstekelijke Zombiefied de voeten, nek en stembanden tegelijkertijd in beweging brengt.

De navolgende tracks houden deze positieve energie vast, waarbij de band het gehele spectrum doorloopt van snelle passages met manisch geschreeuw tot rustige stukken met melodieuze oorwurmrefreinen. De up-tempo songs domineren, maar Phantomschmerz en vooral Fremdkörper bewijzen dat Callejon ook een indringende ballad kan schrijven. Het beste bewaart de band tot het laatst, met de hilarische afsluiter Porn From Spain. Ook de verborgen bonustrack mag er zijn, in de vorm van een remake van de in 2007 op een EP verschenen kraker In Dunklen Wassern Brennt Ein Licht.

Ik moet echter wel een waarschuwing afgeven met betrekking tot zanger Bastian Sobtzick. Hij wisselt beestachtig gebrul af met gevoelige emo/rock-vocalen, en dat alles in het Duits, dus daar moet je wel van houden. Voor aankoop eerst luisteren, is daarom het devies. Persoonlijk vind ik Zombieactionhauptquartier echter zeer geslaagd en ik zie de toekomst van deze jonge zombies, vooral binnen het Duitse taalgebied, dan ook zonnig in.

Tracklist:
1. ZAHQ (Intro)
2. Zombiefied
3. Spiel Mir Das Lied Vom Sterben
4. Und Wenn Der Schnee...
5. Mein Puls = 0
6. Tanz Der Teufel
7. Phantomschmerz
8. Quarantäne
9. Infiziert
10. Der Tag An Dem Die Schwärze Blieb
11. Fremdkörper
12. Das Ende Von John Wayne
13. Porn From Spain

Score: 78 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 25 november 2008

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.