Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Artas - The Healing
Jaar van release: 2008
Label: Napalm Records
Artas - The Healing
Deze portie brute heavy metal komt uit Duitsland. De vijf ‘warriors’- zo noemen ze zichzelf – maakten in 2006 een pact om gedreven en met een ontembaar verlangen muziek te maken en het te controleren tot in de fijnste details. Niets nieuws onder de zon mag ik hopen, maar toch schept het verwachtingen wanneer zoiets in een bijgeleverde biografie staat.

The Healing staat bol van de brute battle metal, waar heavy de overkoepelende factor is, maar thrash en deathachtige riffs zijn er ook genoeg te horen. Daarnaast is er ook plaats voor humor (tekstuele hoogstandjes als ‘lalala’) en sommige passages doen zelfs soms erg catchy aan, soms zo erg dat in contrast met de harde riffs bijna poppy aandoet. Het geluid is helder, vol en vrij bruut. De zang is ook erg bruut, het houdt zich in het midden (of wisselt af) tussen grunts, screams en rauwe zang. Er zit bovendien een vet accent in (zowel Engelse, Duitse en Spaanse teksten), maar liefhebbers zullen zich daar niet aan storen, Artas zal niet de eerste band zijn in het genre die daar mee handelt.

Artas is op zijn best in beukende nummers als Blut, of opener Barbossa; harde tracks met hakkende en bijtende drumpartijen en brute zang. Maar in dat alles is de band niet gevarieerd genoeg om een hele plaat overtuigend te kunnen vullen. Dit doen ze dan ook niet, een nummer als Through Dark Gates gaat het tempo omlaag en wordt de zang op de proef gesteld, door met rustige (lees: geen distortion) gitaarpartijen te komen. En in Kontrol horen we zelfs semi-cleane zang. Hoewel die cleane zang niet slecht is, is het ruigere zangwerk toch veel overtuigender.

Artas vindt ongetwijfeld dat ze zich aan hun pact gehouden, en ik kan me daar alleen maar bij aansluiten. The Healing staat vol met beukende tracks die allemaal van een goed niveau zijn. Er zijn twee minpuntjes, en de eerste is de cover Gangsta’s Paradise van Coolio. Wellicht dat de jolige klinkende metalversie het live goed doet, maar op cd vind ik het iets teveel van het goede, vooral omdat het nummer als derde op de cd staat. Het tweede is dat er geen uitschieters te horen zijn, maar verder geen kwaad woord over deze prima plaat.

Tracklist:
1. Barabossa
2. Bastardo
3. Gangsta's Aaradise
4. The Healing
5. Fick Das Fett
6. Rhagenfels
7. Through Dark Gates
8. Blut
9. The Butchers Guilt
10. Kontrol
11. From Dirt We'll Rise
12. I Am Your Judgement Day
13. A Song Of Ice And Fire

Score: 72 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 29 september 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.