Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
Geen concerten bekend voor 19-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benoȋt David (Yes) - 60
  • Bob Rock (producent) - 72
  • Eddie Kramer (producent) - 84
  • Hux Nettermalm (Ghost) - 55
  • Markus Eurén (Moonsorrow) - 48
  • Ruud Jolie (Within Temptation) - 50
  • Tommy Kiefer (Krokus)† - 74
  • Tony Martin (Black Sabbath) - 69

Vandaag overleden:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge) - 2005
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned) - 1997
  • Rob Clayton (Hallows Eve) - 1992
Review

Holy Moses - Agony Of Death
Jaar van release: 2008
Label: Wacken Records
Holy Moses - Agony Of Death
Holy Moses ist wieder zurück! Jawohl, met een fonkelnieuwe plaat. Nu maar hopen dat men die laatste paar middelmatige platen heeft weten te overtreffen. Het begint al goed met de werkelijk fantastische hoes. Niks geen photoshop gedoe, maar gewoon een prachtige getekende hoes, die zo zou kunnen worden gebruikt in een futuristisch stripboek.

Dan de muziek, want daar gaat het om. Holy Moses schiet op dit album verbazingwekkend sterk uit de startblokken. Ferme thrashnummers als Imagination en Alienation behoren tot het beste materiaal wat er in de laatste jaren van deze Duitsers is verschenen. Opvallend is ook de gevarieerde zang van Sabina Classen. Ze klinkt nog steeds bruut, maar lang niet meer zo eentonig. Ze gooit er gelukkig geen rare 'shrieks', of brulletjes in, zoals de dame van Arch Enemy dat continu doet, maar ze overtuigt gewoon met een brute thrashstrot.

En daarna is het feest helaas weer voorbij. De spannende soundscape-achtige intro's ten spijt, de opvolgende nummers kunnen niet tippen aan de eerste songs. Natuurlijk komen er ook nu nog weer de nodige bottenkrakende drumpartijen voorbij en ook de riffs mogen er soms zeker zijn, maar het is gewoon die verdomde automatische piloot weer. Zoals bij zoveel Duitse thrashbands opent men met een paar geniale nummers en daarna borduurt men voort op dezelfde thema's. Leuk voor een luisterbeurt of twee, maar daarna zal alleen maar meer opvallen hoe veilig en gezapig het allemaal klinkt.

Dat maakt deze plaat overigens helemaal niet slecht. Maar Holy Moses ontkomt ook deze keer niet aan de beoordeling die de meeste Duitse metalbands mee krijgen, namelijk: degelijk. De band beheerst de stijl tot in de puntjes, maar over de gehele linie weet men dat knaleffect niet vast te houden. Daar kunnen de mooie hoes, de goede productie en de twee vette krakers aan het begin van de plaat helemaal niets aan veranderen. Voor Duitse degelijkheid kun je deze plaat met een gerust hart aanschaffen. Voor bijzondere en innovatieve muziek moet je toch nog even verder zoeken. Al stel ik me zo voor dat de liefhebbers van rauwe Duitse thrash daar lak aan hebben. Aan die mensen heb ik alleen het volgende te zeggen:
Es tut mir Leid

Tracklist
1. Imagination
2. Alienation
3. World In Darkness
4. Bloodbound Of The Damned
5. Pseudohalluzination
6. Angels In War
7. Schizophrenia
8. Dissociative Disorder
9. The Cave (Paramnesia)
10. Delusional Denial
11. The Retreat
12. Through Shattered Minds / Agony Of Death (Outro)

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 september 2008

Meer Holy Moses:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.