Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Maroto (Dreamaker) - 48
  • Cedric Bixler-Zavala (The Mars Volta) - 51
  • Freddy Cricien (Madball) - 50
  • Graeme English (Skyclad) - 62
  • Ivan Corcuera (Valhalla) - 48
  • Jeff Scott Soto (Yngwie Malmsteen) - 60
  • Jordan Rudess (Dream Theater) - 69
  • Petri Kuusisto (Carnal Forge) - 44
  • Philip Sheppard (componist) - 56
  • Stefan Glaumann (technicus) - 70
  • Tomoaki "Pata" Ishizuka (X Japan) - 60
  • Wayne Static (Static-X)† - 50
  • Wietze Halma (Edge Of Serenity) - 41

Vandaag overleden:
  • Andy Kaina (Messiah) - 2022
  • Ken Hensley (Uriah Heep) - 2020
  • Robert Heaton (New Model Army) - 2004
  • Timi Hansen (Mercyful Fate) - 2019
Review

Holy Moses - Agony Of Death
Jaar van release: 2008
Label: Wacken Records
Holy Moses - Agony Of Death
Holy Moses ist wieder zurück! Jawohl, met een fonkelnieuwe plaat. Nu maar hopen dat men die laatste paar middelmatige platen heeft weten te overtreffen. Het begint al goed met de werkelijk fantastische hoes. Niks geen photoshop gedoe, maar gewoon een prachtige getekende hoes, die zo zou kunnen worden gebruikt in een futuristisch stripboek.

Dan de muziek, want daar gaat het om. Holy Moses schiet op dit album verbazingwekkend sterk uit de startblokken. Ferme thrashnummers als Imagination en Alienation behoren tot het beste materiaal wat er in de laatste jaren van deze Duitsers is verschenen. Opvallend is ook de gevarieerde zang van Sabina Classen. Ze klinkt nog steeds bruut, maar lang niet meer zo eentonig. Ze gooit er gelukkig geen rare 'shrieks', of brulletjes in, zoals de dame van Arch Enemy dat continu doet, maar ze overtuigt gewoon met een brute thrashstrot.

En daarna is het feest helaas weer voorbij. De spannende soundscape-achtige intro's ten spijt, de opvolgende nummers kunnen niet tippen aan de eerste songs. Natuurlijk komen er ook nu nog weer de nodige bottenkrakende drumpartijen voorbij en ook de riffs mogen er soms zeker zijn, maar het is gewoon die verdomde automatische piloot weer. Zoals bij zoveel Duitse thrashbands opent men met een paar geniale nummers en daarna borduurt men voort op dezelfde thema's. Leuk voor een luisterbeurt of twee, maar daarna zal alleen maar meer opvallen hoe veilig en gezapig het allemaal klinkt.

Dat maakt deze plaat overigens helemaal niet slecht. Maar Holy Moses ontkomt ook deze keer niet aan de beoordeling die de meeste Duitse metalbands mee krijgen, namelijk: degelijk. De band beheerst de stijl tot in de puntjes, maar over de gehele linie weet men dat knaleffect niet vast te houden. Daar kunnen de mooie hoes, de goede productie en de twee vette krakers aan het begin van de plaat helemaal niets aan veranderen. Voor Duitse degelijkheid kun je deze plaat met een gerust hart aanschaffen. Voor bijzondere en innovatieve muziek moet je toch nog even verder zoeken. Al stel ik me zo voor dat de liefhebbers van rauwe Duitse thrash daar lak aan hebben. Aan die mensen heb ik alleen het volgende te zeggen:
Es tut mir Leid

Tracklist
1. Imagination
2. Alienation
3. World In Darkness
4. Bloodbound Of The Damned
5. Pseudohalluzination
6. Angels In War
7. Schizophrenia
8. Dissociative Disorder
9. The Cave (Paramnesia)
10. Delusional Denial
11. The Retreat
12. Through Shattered Minds / Agony Of Death (Outro)

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 september 2008

Meer Holy Moses:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.