Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
    26 maart:
  • David Ellefson en Mago
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Björler (At The Gates) - 53
  • Courtney LaPlante (Spiritbox) - 37
  • Darby Slick (The Great Society) - 82
  • Eric Griffin (Wednesday 13) - 50
  • Grant "Thrax" Campbell (Aeturnus Dominion) - 53
  • Jaz Coleman (Killing Joke) - 66
  • Jonas Björler (At The Gates) - 53
  • Marc Duffau (Manigance) - 55
  • Mikael "Arc v 666" Arnkil (Impaled Nazarene) - 54
  • Oliver Wakeman (Yes) - 54
  • Paul Oliver (Oliver/Dawson Saxon) - 52
  • Stefanos Psillides (Winter's Verge) - 44
  • Tim Commerford (Rage Against The Machine) - 58
  • Travis Smith (illustrator) - 56

Vandaag overleden:
  • Bill Hicks (komiek) - 1994
Review

Deadbeat - Redefinition
Jaar van release: 2008
Label: Eigen beheer
Deadbeat - Redefinition
Sommige cd's blijven erg lang liggen bij recensenten. Ook dit plaatje van Deadbeat bleef onaangeraakt onderop de stapel vertoeven. Na beluistering bleek dat die plaat daar misschien maar beter had kunnen blijven.

Serieus, ik heb niet echt wat tegen emo-core. Zolang het goed uitgevoerd is en als de nummers blijven hangen, kan ik er best naar luisteren. Ik geef dan ook als eerste toe dat Deadbeat best een aardige deun kan spelen. Goed, goed, de drummer zit er hier en daar naast en ook het gitaarwerk is niet vrij van enkele slordigheden, maar daar is het een demo voor. De tenenkrommende kant van deze EP bestaat echter uit de wanstaltige zang van ene Jozef. Aangezien men nu op tv op zoek is naar Jozef, wil ik de programmamakers alvast aanraden deze jongen uit te sluiten van deelname. Het spijt me zeer, maar wat bakt deze gozer er weinig van. Dan heb je eens een lekkere riff, of een aardig tempo en dan klinkt daar in eens hemeltergend vals kattengejank. Neem opener Clarity; lekker springerig tempo, verrekt aardige riffs en goede opbouw, maar als de zanger om de hoek komt kijken is de lol er snel vanaf. Zelfs bij het zangertje (zangeres?) van Tokio Hotel zou het glazuur nog van de tanden springen.

Is er dan niets goed aan de beste jongen? Jawel, als hij een flinke keel opzet en het op een bruut schreeuwen zet, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Jammer is alleen dat hij de eerder genoemde zangstijl boven de zware vocalen verkiest. Hierdoor is een groot deel van de cd niet om aan te horen. Ik gun iedere Nederlandse hardwerkende band een plaatsje in de eregallerij der metalen grootheden, maar met zulke zang is zo'n plekje nog vele lichtjaren weg. Het laatste nieuws is dan ook dat deze Jozef z'n biezen inmiddels heeft kunnen pakken. We wachten af, na deze vooralsnog, gemiste kans.

Tracklist
1. Clarity
2. Dreams
3. Out Of Me
4. Never Will Be A Good Time
5. The Draining

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 7 september 2008

Deadbeat - Redefinition
Reactie van Gandalf op 07-09-2008 om 12:47u

Nou, volgens mij hebben ze naar je geluisterd bij deadbeat, Jeroen. Ik kijk ff op de website en wat denk je: ze hebben de zanger eruit gegooid. Dus misschien wordt het nog wat met ze.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.