Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

From First To Last - From First To Last
Jaar van release: 2008
Label: Suretone Records
From First To Last - From First To Last
From First To Last is níet het debuutalbum van deze emo/post-hardcoreband. Wél luidt het een nieuw tijdperk in voor de vier mannen. Nadat de zanger vertrok werd de groep ook nog eens gedumpt door hun label terwijl ze al zonder bassist zaten; het leek bijna gedaan met de groep, althans, wat er van over was. Getuige dit vierde zelfgetitelde album zijn ze de klap te boven gekomen en deze nieuwe start gaat ze voor alsnog zeker niet slecht af. Zeker niet slecht, onlangs stonden ze bijvoorbeeld nog op ons eigen Pinkpop.

Een vaste bassist is inmiddels aangetrokken (eerder al speelde ene Wes Borland bass), een nieuw label werd gevonden en gitarist Matt Good heeft de de vocalen voor zijn rekening genomen. En hij levert zeker geen slechte prestatie af, integendeel, zijn zang past zo goed bij de muziek dat de vorige frontman al snel vergeten is. Wat FFTL ons brengt zijn veel catchy (en gelikte) gitaarnummers waarin de melodische aspecten hoogtij vieren.

De meest sterke nummers komen in het eerste gedeelte van de cd naar voren, en wel in de vorm van Two As One, Worlds Away, het hardere A Perfect Mess en Tick Tick Tommorow . Naar de laatste nummers toe wordt het ietsje minder, de uitschieters zijn geschoten, maar slechte nummers zijn er niet terug te vinden op deze langspeler.

FFTL heeft de zaakjes weer goed voor elkaar: Een ‘nieuwe’ zanger, vaste bassist, nieuw label, prima optredens en een prima album waaraan alles klopt, tot en met het artwork toe. Liefhebbers van commerciële (emo)rock kunnen gerust een luisterbeurtje wagen. Dikke voldoende!

Tracklist:
1. Two as One
2. The Other Side
3. World's Away
4. We All Turn Back to Dust
5. Medicinal Reality
6. A Perfect Mess
7. Tick Tick Tomorrow
8. Deliverance!
9. I Once Was Lost But Now Am Profound
10. Be-Headed (Marathon Man)
11. In Memorium in Advance

Score: 78 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 8 juli 2008

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.