Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mäkelä (Memory Garden) - 49
  • Bob Seger - 81
  • Chris Shiflett (Foo Fighters) - 55
  • Federico Pennazzato (Secret Sphere) - 44
  • Jacob Bredahl (Hatesphere) - 48
  • Martin Olsen (As We Fight) - 46
  • Pascal Spierings (Whispering Gallery) - 51
  • Santeri Kallio (Amorphis) - 52
Review

Darkane - Expanding Senses
Jaar van release: 2002
Label: Nuclear Blast Records
Darkane - Expanding Senses
Het zijn goede tijden voor zowel liefhebbers van Bay Area trash als voor Zwedofielen. Eerst de nieuwe In Flames, en nu de nieuwe Darkane. Na hun brute debuut "Rusted Angel" en het gecompliceerde "Insanity" is hier nu derde cd, die de titel "Expanding senses".

Eigenlijk valt et album al met een woord te omschrijven: heavy! Al vanaf de eerste noten krijg je de ziekelijke neiging om al headbangend door de kamer heen te stuiteren (wat let je?), en iedereen aan het schrikken te maken. Wereldriffs, en een zanger die af en toe zo hard schreeuwt dat je je af en toe afvraagt hoe ie dat een heel album volhoudt. Toch zit elk nummer zo apart in elkaar dat het toch de moeite waard is om ze even apart te bespreken.

1. Innocence gone : We vallen gelijk met de deur in huis: lekker brute beginriff, solide drums, tot de zang binnen valt. Dit nummer zet gelijk al de toon voor het hele album, met zijn riffwerk en gierende solo's.
2. Solitary confinement : Vrij krachtig intro, en een gruntzang. Dit nummer onderscheidt zich vooral door de tegen elkaar in lopende maatsoorten.
3. Fatal impact : Snel, hyper, en vooral energiek. Met een scala aan gitaarwerk waarbij zelfs exodus en death angel zich even achter het oor zouden krabben. Mooi melodieus refrein ook.
4. Imaginary entity : Dit was door omstandigheden het eerste nummer wat ik uberhaupt van Darkane hoorde, en het smaakte meteen naar meer. Het omvat gewoon alles. Krachtige gitaren, brute zang, melodieus refrein, en een lekker smerige screamstem (drummer).
5. Violence from within : Goh, we vallen in herhaling, en toch wordt het niet saai. Opnieuw zit alles weer goed in elkaar. Opvallend is hier het koorwerk.
6. The fear of one's self : Wat een begin! Geweldige drums, een supercoole Obi-riff. En wacht is ff, is dit nou 200 of 1987 met die wahwahsolo?
7. Chaos vs order : Dit nummer vormt een aangename uitzondering, met als gastmuzikant oud-zanger Lawrence Mackrory. Mooi nummer.
8. Parasites of the unexplained : Dit is zonder twijfel het beste nummer van het album. Het heeft gewoon alles, wat in de andere nummers ook terugkwam, maar dan dubbel zo goed. Lekkere uithaal van de zang!
9. Submission : Dit wat experimentele nummer is toch wat afwisselender dan de anderen, maar toch net zo goed.

Conclusie: Geen verder commentaar. Briljant album.

Score: 90 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 19 december 2002

Darkane - Expanding Senses
Reactie van Rascul_Waznagga op 20-12-2002 om 19:27u

Umm dit is mn eerste review.... Srry voor de spellingsfouten

Darkane - Expanding Senses
Reactie van Een_Metalfan op 24-12-2002 om 19:34u
Score: 85 / 100

Vette cd van een vette groep. Al hun albums kan ik wel aanraden. Kristof van Acker

Darkane - Expanding Senses
Reactie van B10m op 14-09-2003 om 01:00u
Score: 90 / 100

Ik ben het compleet eens met de review. Darkane is een top band die zwaar ondergewaardeerd wordt :-( Dat resulteert in het feit dat ze in de tent van Wacken Open Air staan, in plaats van op het Main Stage. Jammer, maar niet minder gezellig! Zeer goede CD dit!

Darkane - Expanding Senses
Reactie van gnarkill op 24-04-2004 om 18:44u
Score: 100 / 100

een van de betere cd's die ik blind heb gekocht...(en dat zijn er veel ;))...vooral Imaginary Entity en Chaos VS. Order vinnik goed, cool duet :D

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.