Alcatraz
Enquête

Hoeveel concerten in het Rotterdamse stadion De Kuip heb jij bijgewoond?

meer dan tien
negen of tien
zeven of acht
vijf of zes
vier
drie
twee
één
nul

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 juli:
  • Hemelbestormer
  • 5 juli:
  • Hellmond Open Air
  • Anger Machine, None Shall Fall, Man as Plague en Disquiet
  • Destruction, Horizon Ignited, Lies, Vengeance, Jitizer, She's got Balls, Zubzero, Drovich
  • Overkill en Vicious Rumors
  • Therapy?
  • 6 juli:
  • DragonForce
  • Pirate Metal Party
  • 9 juli:
  • Pentagram
  • 10 juli:
  • Pentagram
  • Pitfest
    4 augustus:
  • Fit For A King en Angelmaker
  • Steve Harris British Lion en Tony Moore's Awake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jörg Fischer (Accept) - 68
  • Michael Sweet (Stryper) - 62
  • Moa "Moametal" Kikuchi (Babymetal) - 26
Review

Kerbenok - Der Erde Entwachsen (Gewollte Wunden) (re-release)
Jaar van release: 2008
Label: Northern Silence Productions

Kerbenok - Der Erde Entwachsen (Gewollte Wunden) (re-release)

Ergens vorig jaar bracht Kerbenok hun EP Der Erde Entwachsen (Gewollte Wunden) uit, maar door de zeer beperkte oplage is hij niet wijd verspreid geraakt. Nadat de band eerder dit jaar hun eerste labeldeal sloot bij Northern Silence Productions, hebben ze besloten tot een heruitgave van dit alleraardigste werkje.

Wat Kerbenok op deze EP laat horen is door de natuur geïnspireerde black metal. Hoewel de band op veel momenten krachtig voor de dag komt, ademt Der Erde Entwachsen een rust uit die je niet zo snel bij andere black metalalbums zult horen. Vooral de instrumentale intro, outro en intermezzo’s die de Kerbenok gebruikt, bieden een verrassend goede aansluiting bij het thema. De rest van de muziek is iets duisterder van aard, maar met een vrolijke en melodieuze inslag, die raakvlakken vertoont met bands uit de paganhoek.

Kerbenos’ black metal ademt dezelfde sfeer uit als de eerder genoemde intermezzo’s. Krachtige mid-tempo gespeelde black metal, met veel melodie. Verborgen onder de overheersende instrumenten zijn aparte dissonante geluiden, opvallende riffs en heldere vocalen te horen die, net als de zang zelf, net niet door de deken van geluid heen weten te prikken. Dat de hoofdzang zo achtergesteld is in de mix, ervaar ik soms als een nadeel, want de muzikale overheersing doet hierdoor op enkele momenten wat eentonig aan. Door de zang anders in de mix te zetten, had de band op bepaalde momenten ook wat krachtiger voor de dag kunnen komen.

Over het algemeen is Der Erde Entwachsen (Gewollte Wunden) een uitstekende release, die zeker opvolging verdient. Nu de deal met Northern Silence gesloten is, hoeven we daar waarschijnlijk niet lang op te wachten.

Tracklist:
1. Das Kalte Feuer (mp3)
2. Der Erde Entwachsen
3. Der Fall

Score: 74 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 8 juni 2008

Kerbenok - Der Erde Entwachsen (Gewollte Wunden) (re-release)
Reactie van Baldurs Tod op 08-06-2008 om 13:08u

Wat ik er van gehoord heb klonk erg interessant, ik heb hem nog niet aangeschaft maar dat zal vast een keer gebeuren.

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.