Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Dreamscape - Revoiced (re-release)
Jaar van release: 2008
Label: Massacre Records

Dreamscape - Revoiced (re-release)

Re-releases zijn tegenwoordig aan de orde van de dag. Ben je net blij met die uitgave van een band waar je al jaren op wacht, wordt er alweer een re-release aangekondigd met extra materiaal, een andere cover of een bonus-dvd. Dreamscape doet het wel heel mager op deze re-release van een best of album uit 2005, namelijk met een enkele video er bij en een track van een album dat later dit jaar uit moet gaan komen. Revoiced is een best of van de eerste twee albums van de band, namelijk Trans-like State uit 1997 en Very uit 1999, maar dan ingezongen door de zanger die de vocalen in 2005 waar nam Roland Stoll.

Dit schijfje is dus een best of die uitkomt in de aanloop naar een nieuw album dat later dit jaar zou moeten verschijnen. Zoals gezegd biedt het trouwe fans niets nieuws buiten een nieuwe song en een videoclip van matige kwaliteit van het nummer When Shadows Are Gone. Toen de eerste versie van Dreamscape’s Revoiced uitkwam, was de band anders dan nu, want in de periode tussen het uitkomen van Revoiced en 5th Dimension uit 2007 is bijna de complete band vervangen. De zang van het nieuwe nummer Breathing Spaces is dus anders dan die op de andere twaalf nummers die dit schijfje telt.

De muziek van de band is nog altijd een wat magere versie van een band als Dream Theater. Het is gewoon een beetje de pest dat Dream Theater en consorten eerder waren dan al die andere progressieve rockbands die hun virtuoze melodieën ten gehore brengen, en dat ze dus vaak wel een beetje lijken op die grote naam uit de Verenigde Staten. Het nieuwe nummer is dan ook weinig bijzonder in het licht van het oude werk van de band, en daarmee ook in de rest van de progwereld. Persoonlijk vond ik de oude zanger Roland Stoll beter klinken dan Mischa Mang, maar eigenlijk is het wachten op het volledige album om daar een goed oordeel over te kunnen vellen.

Deze plaat is een leuke introductie voor mensen die nog niet bekend zijn met de muziek van Dreamscape en verzot zijn op progriedeltjes. Trouwe fans kunnen dit album echter links laten liggen, want voor dat ene enkele nieuwe nummer is het zonde om weer in de buidel te tasten.

Tracklist:
1. Thorn in My Mind
2. Fateful Silence
3. Alone
4. She’s Flying
5. Changes
6. Fearing The Daylight
7. Unvoiced
8. Reborn
9. Face Your Fears
10. Winter Dreams
11. Loneliness
12. When Shadows Are Gone
13. Breathing Spaces (nieuw!)
14. When Shadows Are Gone (video)

Score: 77 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 21 april 2008

Meer Dreamscape:

Dreamscape - Revoiced (re-release)
Reactie van Ben op 22-04-2008 om 23:02u

Moest even heel diep nadenken waarom de bandnaam "Dreamscape" wat vaag bekend voorkwam. Het duurde even voor ik besefte dat ze in het voorprogramma stonden van Symphony X.. Aardig bandje, maar blijft dus blijkbaar niet echt hangen..

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.