Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bon Scott (AC/DC)† - 79
  • Courtney Love (Hole) - 61
  • Erik Lindmark (Deeds Of Flesh)† - 53
  • Frank Bello (Anthrax) - 60
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience)† - 79

Vandaag overleden:
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead) - 2011
Review

Iuramentum - The Awakening
Jaar van release: 2008
Label: Northfire Records
Iuramentum - The Awakening
Er waren eens zes jonge jongens die graag melodische viking death metal wilden maken. Ze besloten om een band op te richten en noemden deze Iuramentum. We zijn inmiddels drie jaar verder en het eerste album van dit Duitse zestal is een feit.

Iuramentum heeft goed geluisterd naar bands als Ensiferum en Amon Amarth en de teksten gaan dan ook over goden en helden (afkomstig uit de Edda). Origineel is het dus allemaal niet, hoewel Iuramentum in tegenstelling tot eerdergenoemde bands twee zangers in haar gelederen telt. Zanger Jost zorgt voor de growls en zanger René neemt de overige growls en death metal zang voor zijn rekening. Op zich geen slecht initiatief, vooral niet aangezien beide mannen een beste strot hebben, maar in de praktijk voegt het weinig toe doordat het verschil tussen beide zangers amper te horen is.

Dit kan echter ook komen door de bijzonder slechte productie van The Awakening. De gitaren klinken allesbehalve groovy zoals het bijgeleverde infoblaadje beloofde. In plaats daarvan werken de gitaarpartijen en ontelbare gitaarsolo’s behoorlijk op mijn zenuwen doordat ze erg schel zijn. Ook het algemene totaalplaatje is naar mijn idee niet goed gemixt. Hierdoor krijg ik het idee dat The Awakening een haastklus is geweest: zo bevat het album naast een intro maar zes volledige nummers en duurt een luisterbeurt slechts een dikke dertig minuten.

En dat is jammer, want hoewel het allemaal niet bijster vernieuwend is, is het wel op een redelijk tot goed niveau uitgevoerd. Als Iuramentum meer een eigen stijl weet te ontwikkelen en als het volgende album beter gemixt is, dan voorzie ik een mooie toekomst voor deze oosterburen.

Tracklist:
1. Awakening (Intro)
2. Twilight Of The Gods
3. Arrival Of The Horde
4. Bloody Vengeance
5. Beowulf I
6. Baldurs Death
7. Beowulf II

Score: 65 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 22 maart 2008

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.