Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Geen concerten bekend voor 08-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Perialas (producent) - 70
  • Alexander Vasilopoulos (Airged L'amh) - 54
  • Alexei Olegovich Andrushenko (Holy Blood) - 42
  • Jens Kidman (Meshuggah) - 60
  • Nick DiSalvo (Elder) - 37
  • Pär Sundström (Sabaton) - 45
  • Per Wiberg (Opeth) - 58
  • Peter Stålfors (Dream Evil) - 56
  • Steve White (KMFDM) - 61

Vandaag overleden:
  • André Matos (Angra) - 2019
  • Frostmourn (Dark Domination) - 2004
Review

Star Of Ash - The Thread
Jaar van release: 2008
Label: Candlelight Records

Star Of Ash - The Thread

Heidi Solberg Tveitan zal bij veel mensen niet direct een belletje doen rinkelen. Ze is dan ook beter bekend als Ihriel, de vrouw van Ihsahn die weer bekend is van Emperor, zijn soloproject en natuurlijk Peccatum. Dat laatste deed hij samen met Ihriel. Na drie albums en twee Eps vonden ze het echter wel welletjes en wilden ze zich meer richten op hun beider soloprojecten. Dit jaar brengen ze allebei een nieuw album uit waarbij Heide Solberg Tveitan de spits af mag bijten met het tweede album van haar Star of Ash getiteld The Thread.

De muziek op dit tweede album van Star of Ash is melancholisch, atmosferisch en ingetogen, en is misschien het beste te omschrijven als voornamelijk elektronische ambient met hier en daar wat experimentele rockelementen. Het draagt dezelfde sfeer uit die je ook op het laatste album van Peccatum Lost in Reverie hoorde, maar dan zonder de wat hardere muzikale uitspattingen waar waarschijnlijk Ihsahn voornamelijk de hand in had. Ook zonder deze hardere elementen blijkt de muziek te staan als een huis en interessant te zijn voor vele luisterbeurten. Hoewel de links met Peccatum evident zijn en dan met name in de opbouw van songs die goed te horen is in bijvoorbeeld Him And Her, heeft dit schijfje ook veel weg van het album Pacifica van componist en gitarist Fred Frith. Een album dat net zoals dit werkje van Star of Ash het vooral moet hebben van een ingetogen sfeer van experimentele rock met poëtische vocalen.

Het grootste gedeelte van de muziek op The Thread is puur instrumentaal waarvoor Heide Solberg Tveitan samen heeft gewerkt met de Duitse musicus Markus Reuter en tekstueel heeft ze de hulp ingeroepen van de Japanse ‘cyber-punk’ auteur Kenji Siratori die verantwoordelijk is voor de teksten van de bonustrack Neo Drugismo. Ondanks dat dit nummer in veel opzichten anders is dan de rest van het album, het is immers een bonustrack, past het dankzij de filmische sferen er toch weer goed tussen. Hoewel de genoemde sferen veel onheilspellender zijn dan de andere songs. Het is echter wel compleet anders door het vele gebruik van samples en bovendien de vocalen die in deze afsluiter niet van Tveitan zijn.

The Thread van Star of Ash is net als de albums van Peccatum van een zeldzame kwaliteit in zijn soort die garant zal staan voor een fijne luisterervaring op de wat rustigere momenten van de dag.

Tracklist:
1. How To Invent A Hart
2. Him And Her
3. The World Spins for You
4. Drag Them Down
5. The Snake Pit
6. An Apology Gone Bad
7. Blood Bones And A Skull
8. Crossing over
9. Epilogue
10. Neo Drugismo

Score: 93 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 19 maart 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.