Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andres (Ecthalion) - 47
  • David Andersson (Soilwork)† - 51
  • David Holmes (Unloved) - 57
  • George Harrison (The Beatles)† - 83
  • Jeroen Simons (Epica) - 48
  • John Jowitt (IQ) - 65
  • Paul Michael Stewart (Circle II Circle) - 53
  • Robert Willstedt (Dragonland) - 44
  • Sarah Jezebel Deva (Cradle Of Filth) - 49
  • Tauno Nava (Herald) - 51

Vandaag overleden:
  • Coburn Pharr (Annihilator) - 2025
Review

Mourning Caress - Inner Exile
Jaar van release: 2008
Label: Restrain Records
Mourning Caress - Inner Exile
Als het aankomt op het schrijven van vette riffs en uitstekend uitgewerkte melodieuze death metal passages, dan kunnen we Mourning Caress laten doorstromen tot in de eredivisie van het genre. Wat een lekkere gitaarpartijen staan er op dit album. Men speelt even gemakkelijk met snelle brute passages als met mooie melodielijnen, waardoor het met de afwisseling op het schijfje muzikaal wel goed zit.

Ik zeg bewust dat het muzikaal wel goed zit, want deze plaat kent één groot minpunt. Dit minpunt zorgt er voor dat mijn beoordeling toch niet zo positief is. Wie heeft het namelijk in z´n hoofd gehaald om zo´n matige en irritante zanger zijn zang te laten uitbraken over deze spetterende muziek. Enerzijds doet het me een beetje denken aan het Arch Enemy verhaal. Met Johan Liiva bracht de band een paar albums uit die muzikaal als spectaculair werden ervaren. Qua zang kon de beste man het allemaal echter niet bijbenen.
Bij Mourning Caress kan zanger Gerrit Mohr het ook niet bijhouden. De eentonige hardcore-achtige schreeuwzang klinkt vlak en weinig dynamisch, waardoor de verveling erg snel toe slaat. Dat is jammer, aangezien de nummers zeker wel de nodige kwaliteiten bevatten.

As Long As We Are One is bijvoorbeeld muzikaal een heerlijke compositie. Sterke riffs en keurige drumpartijen begeleiden deze boeiend geschreven song in de richting van een prima gitaarsolo. De zang blijft daar behoorlijk bij achter, ondanks het pakkende refrein.
Er is niets mis met agressieve zang, maar het gebeurt allemaal met zo weinig bezieling dat men bij ondergetekende meer kan rekenen op fronsende wenkbrauwen dan op een applaus.

De fans van melodieuze death metal (oude Dark Tranquillity en In Flames) zullen zich best vermaken met de prima geschreven composities van deze band. Kan je daarnaast ook leven met een matige zanger die te pas en te onpas z'n muil open trekt, dan is dit wellicht een plaat voor jou. Eerst even luisteren voor aanschaf.

Tracklist
1. ... Of Fortune And Failure
2. Corroded By Fear
3. As Long As We Are One
4. Nothing Is Lost
5. The Pessimist
6. Enter Today
7. Sorrows
8. Close To Collapse
9. Too Deep Inside
10. Frustrations
11. Inner Exile

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 13 februari 2008

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.