Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Mourning Caress - Inner Exile
Jaar van release: 2008
Label: Restrain Records
Mourning Caress - Inner Exile
Als het aankomt op het schrijven van vette riffs en uitstekend uitgewerkte melodieuze death metal passages, dan kunnen we Mourning Caress laten doorstromen tot in de eredivisie van het genre. Wat een lekkere gitaarpartijen staan er op dit album. Men speelt even gemakkelijk met snelle brute passages als met mooie melodielijnen, waardoor het met de afwisseling op het schijfje muzikaal wel goed zit.

Ik zeg bewust dat het muzikaal wel goed zit, want deze plaat kent één groot minpunt. Dit minpunt zorgt er voor dat mijn beoordeling toch niet zo positief is. Wie heeft het namelijk in z´n hoofd gehaald om zo´n matige en irritante zanger zijn zang te laten uitbraken over deze spetterende muziek. Enerzijds doet het me een beetje denken aan het Arch Enemy verhaal. Met Johan Liiva bracht de band een paar albums uit die muzikaal als spectaculair werden ervaren. Qua zang kon de beste man het allemaal echter niet bijbenen.
Bij Mourning Caress kan zanger Gerrit Mohr het ook niet bijhouden. De eentonige hardcore-achtige schreeuwzang klinkt vlak en weinig dynamisch, waardoor de verveling erg snel toe slaat. Dat is jammer, aangezien de nummers zeker wel de nodige kwaliteiten bevatten.

As Long As We Are One is bijvoorbeeld muzikaal een heerlijke compositie. Sterke riffs en keurige drumpartijen begeleiden deze boeiend geschreven song in de richting van een prima gitaarsolo. De zang blijft daar behoorlijk bij achter, ondanks het pakkende refrein.
Er is niets mis met agressieve zang, maar het gebeurt allemaal met zo weinig bezieling dat men bij ondergetekende meer kan rekenen op fronsende wenkbrauwen dan op een applaus.

De fans van melodieuze death metal (oude Dark Tranquillity en In Flames) zullen zich best vermaken met de prima geschreven composities van deze band. Kan je daarnaast ook leven met een matige zanger die te pas en te onpas z'n muil open trekt, dan is dit wellicht een plaat voor jou. Eerst even luisteren voor aanschaf.

Tracklist
1. ... Of Fortune And Failure
2. Corroded By Fear
3. As Long As We Are One
4. Nothing Is Lost
5. The Pessimist
6. Enter Today
7. Sorrows
8. Close To Collapse
9. Too Deep Inside
10. Frustrations
11. Inner Exile

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 13 februari 2008

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.