Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 54

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

The Seventh - Cursed Earth Wasteland
Jaar van release: 2007
Label: Shiver Records
The Seventh - Cursed Earth Wasteland
Na het uitverkochte mini-album Only Blackness Radiates in 2005, levert The Seventh met Cursed Earth Wasteland zijn eerste volledige album af. De inhoud valt te categoriseren als melodieuze death metal met wat black en thrash ingrediënten. De Belgische formatie heeft een smakelijk mengsel van bruutheid en melodie bereid, dat door de mastering van de Deense chefkok Tue Madsen op de juiste temperatuur is gebracht. De songs zijn echter nog niet memorabel genoeg om van een culinair hoogstandje te kunnen spreken.

De kracht van The Seventh ligt in het spervuur van beukende riffs. Drummer Tony T. overschrijdt daarentegen af en toe de irritatiegrens door overmatig gebruik van het double-bass pedaal. De extreme vocalen zijn niet echt naar mijn smaak, maar bevatten wel de nodige afwisseling, door voortdurend te wisselen tussen een lage grunt en een hogere, krassende, bijtende voordracht. Het voornaamste aspect waarop The Seventh zich mijns inziens in de toekomst kan verbeteren betreft de zanglijnen, die onvoldoende blijven hangen. Ze nemen teveel de vorm aan van een monotone opsomming van de apocalyptische teksten.

Dat we desalniettemin te maken hebben met een getalenteerd gezelschap, bewijst het nummer Mankind-Humane, dat me dankzij het sterke intro en een setje onweerstaanbare, slepende riffs naar de herhaalknop doet grijpen. Met een album vol van zulke uitschieters zou de band wereldwijd furore kunnen maken. Songs als Newborn Breed en The Great Mortality stijgen weliswaar boven de middelmaat uit en zetten de nekspieren in beweging, maar grijpen je niet bij de haren beet om je alle hoeken van de kamer te laten zien. Voorlopig moet The Seventh daarom nog genoegen nemen met een plekje in het beloftenelftal van de Belgische death metal scene. Draag je die scene een warm hart toe, dan zal Cursed Earth Wasteland je zeker aanspreken.

Tracklist:
1. Shades Shall Lead (Intro)
2. Structure
3. Creator Of A Desert Land
4. Cursed Earth Wasteland
5. Dominion
6. Mankind-Humane
7. Newborn Breed
8. Born In Winter
9. Tessellation
10. The Great Mortality
11. Vigier

Score: 73 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 9 januari 2008

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.