Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brendt Allman (Shadow Gallery) - 56
  • Craig Setari (Sick Of It All) - 57
  • Dimitri Minakakis (The Dillinger Escape Plan) - 49
  • Doane Perry (Jethro Tull) - 72
  • Ian Mosley (Marillion) - 73
  • Jen Majura (Evanescence) - 43
  • Justin Foley (Killswitch Engage) - 50
  • Kiko Loureiro (Megadeth) - 54
  • Maarten "Ploegbaas" Luysterburg (Brutus)† - 45
  • Reinis Melbardis (Heaven Grey) - 35
  • Remy Dieteren (Callenish Circle) - 48

Vandaag overleden:
  • Nicko Andrieu (Killers) - 2001
Review

Dead Reprise - Day Of Defiance
Jaar van release: 2007
Label: GSR Music
Dead Reprise - Day Of Defiance
Vaak kom je in de biografie van een band een zin tegen in de trant van ‘voor fans van...’. Natuurlijk proberen platenmaatschappijen vergelijkingen de maken met grote bands die in hetzelfde genre opereren als hun band, treffend zijn ze zelden. Nu beweert GSR Music dat het Zweedse Dead Reprise fans van Madball, Ringworm, Terror, Hatebreed en Slayer zou moeten kunnen behagen, en ach, helemaal gelogen is het niet.

Dead Reprise is een hardcorekwartet uit Örebro. Van de vijf eerdergenoemde bands is de vergelijking met Hatebreed en Ringworm nog het warmst. De invloeden van Madball en Terror zijn ook met lichte regelmaat terug te vinden, maar met Slayer heeft deze band werkelijk niets van doen.

Nu je ongeveer weet hoe de Zweden klinken is het belangrijk te weten dat Dead Reprise a) nog niet op hetzelfde niveau zit van het vergelijkingsmateriaal, b) de productie van Day Of Defiance door het rommelige karakter te wensen overlaat en c) zanger Patrick op een constante schreeuwerige manier te werk gaat en dat dat de plaat niet ten goede komt. Wat wel goed bevalt aan Day Of Defiance zijn de furieuze gitaarriffs van Billy, die ongekend krachtig overkomen. Ook zijn de songs (op de zang na) vrij afwisselend en is het energiegehalte op deze plaat onwaarschijnlijk hoog.

Het is aannemelijk dat Europa zeer spoedig bekend gaat raken met deze band, die live wel móet knallen. Had de productie een stuk beter geweest dan had Day Of Defiance hoger gescoord. Dat we hier met een potentierijke band te maken hebben is echter overduidelijk.

Tracklist:
1. My Fight
2. Taste Of Suffering
3. Damnation
4. Dead End
5. The Fall Of Perfection
6. Day Of Defiance
7. Alone In Despair
8. True Love
9. The Pain Goes On…
10. Life Or Death
11. Nothing To Prove
12. Forever Enemy
13. Embrace The Poison
14. The Legacy Of Kings
15. The Struggle Continues

Score: 77 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 12 december 2007

Dead Reprise - Day Of Defiance
Reactie van XnegativeX op 12-12-2007 om 20:32u
Score: 87 / 100

Totaal niet mee eens. Dit album heeft meer vuur dat de laatste Ringworm, Terror en Madball bij elkaar. En daar draait het bij hardcore om. Niet om strakke composities en brute producties maar om integriteit, energie en vuur. En dat zijn 3 ingredienten die in overvloede op Day of defiance staan.

Echte hardcore fans weten dit vast wel te waarderen.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.