Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

Dying Humanity - Fallen Paradise
Jaar van release: 2007
Label: Restrain Records
Dying Humanity - Fallen Paradise
Bij het horen van een bandnaam als "Dying Humanity" drapeer ik alvast met zorgvuldigheid een grote servet rond de nek en slijp ik mes en vork tegen elkaar tot mijn eetgerei gaat vonken, wachtend op een zompige slachting van menselijke kadavers waarbij de karbonaadjes en de levertjes mij op het bord worden geworpen. Ook hier moet de maag immers gevuld worden en als de "humanity" het weder moet ontgelden is de kans op ondervoeding niet bijzonder groot.

Niet groot, doch aanwezig, is bij deze gebleken. De verwachtingen die deze bandnaam (wellicht dankzij bands als Last Day Of Humanity en Failed Humanity) had gewekt worden deze keer niet waargemaakt. Geen brute death of grind voor de verse band uit Duitsland, hier is eerder sprake van Caliban meets Illdisposed. Ach, er zijn ergere bands om mee vergeleken te worden.

Dankzij het debuut Fallen Paradise verdient Dying Humanity zonder meer een positieve noot. Niet wegens de originaliteit, want echt baanbrekend is de muzikale combinatie van de Duitsers natuurlijk niet. Het is de inzet die de aandacht trekt. Fallen Paradise een cd die met duidelijke zorg is gebaard en is tevens een plaat geworden waarop de band zich behoorlijk uitslooft. De jong muzikanten leggen de lat qua techniek en composities vrij hoog en tonen met Fallen paradise dat de skills meer dan in orde zijn. De overwegend snelle nummers kennen voldoende agressie en (een hoop) melodieuze intensiteit die veelal zo kenmerkend is voor de Scandinavische melo-death. Ook de vocalen doen mij behoorlijk denken aan Illdisposed, de samenwerking van de diepe ronk en de krijs-achtige stem wordt met succes door de longen van Marcus Dietzsch geperst. Wat ontbreekt is de typische "metalcore-stem", de bijna cleane huilebalk, en dat is maar goed ook, daar deze toevoeging de muziek enkel zou afremmen. De remmen behoren nu enkel aan een paar gitaarrelaches toe, en dat is prima zo. De rust is op deze manier heel natuurlijk en wordt nauwelijks bewust opgevangen. Fallen Paradise is al met al een soepel doch stevig muzikaal geheel.

Een cd als deze is voor een band beslist geen beroerde start. Een goed begin is het halve werk, en in het geval van Dying Humanity kan met recht gesproken worden van een goed debuut. Niets wereldschokkends, maar zeker wel de moeite waard voor liefhebbers van metalcore en/of stevige, technische melo-death. En ik? Ik berg mijn servet maar weer op en smeer een boterham met pindakaas. Better luck next time!

Tracklist:
1. Intro
2. Light Of Reality
3. Wrong Turn
4. The Last Breath
5. Paranoia
6. Confused
7. The Old One Remains
8. Fallen Paradise

Score: 74 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 18 oktober 2007

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.