Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Apocalyptica - Worlds Collide
Jaar van release: 2007
Label: Sony BMG
Apocalyptica - Worlds Collide
Om interessant te blijven kiest Apocalyptica ervoor om, naast het aanstellen van vaste drummer Mikko Sirén, op de laatste paar albums een aantal gerenommeerde muzikanten te strikken voor een gastbijdrage. En met succes. De ene na de andere topmuzikant hapt en het laatste resultaat Worlds Collide staat dan ook weer bol van de opmerkelijke samenwerkingen.

Tijdens opener Worlds Collide klaart Apocalyptica de klus nog zelf. Opmerkelijk genoeg is het metalgehalte, net als in de vier andere nummers waar de band geen hulp van buitenaf krijgt, een stuk minder dan in het verleden, toen het trio met hun cello’s een echte metalsound wist te creëren. Sinds de komst van Sirén hebben de drums een belangrijk aandeel in het geluid van de band en op Worlds Collide zorgt de drummer evengoed voor de heavy aspecten van de plaat.

Zoals gezegd moeten de gastbijdrages er voor zorgen dat Apocalyptica niet gaat vervelen. Op Worlds Collide lukt dat heel goed, met een verrassende muzikale donatie van de Japanse gitarist Tomoyasu Hotei, Corey Taylor die de vocalen (wees gerust, zoals in Stone Sour, niet het gebrul wat hij in Slipknot laat horen) levert voor I’m Not Jesus, Till Lindeman (Rammstein) zingt de David Bowie-song Heroes in het Duits, Slayer-drummer Dave Lombardo beukt erop los in Last Hope en Cristina Scabbia van Lacuna Coil zingt op gevoelige wijze S.O.S. (Anything But Love) in.

Het beste nummer is naar mijn smaak echter I Don’t Care, een heerlijk rocknummer met piano’s, heavy gitaren en niet te vergeten de cello’s van de heren zelf. Voor dit nummer wees het Finse collectief de zangtaken toe aan Adam Gontier van Three Days Grace en Mats Leven van Therion, wat heeft geleid tot een even fraai als verrassend eindresultaat.

Liefhebbers van het eerste uur zullen niet teleurgesteld zijn. Apocalyptica heeft begrepen dat het niet kan blijven terugvallen op covers alleen en probeert middels de bijdrages van aansprekende namen uit de muziekbusiness interessant te blijven. De band moet alleen opletten dat de gasten niet de hoofdrol over gaan nemen en dat Apocalyptica zelf het extra ingrediënt wordt. Op Worlds Collide is dat nog niet het geval en daarom mag dit album wederom een succes genoemd worden.

Tracklist:
1. Worlds Collide
2. Grace
3. I’m Not Jesus
4. Ion
5. Helden
6. Stroke
7. Last Hope
8. I Don’t Care
9. Burn
10. S.O.S. (Anything But Love)
11. Peace

Score: 81 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 12 oktober 2007

Meer Apocalyptica:

Apocalyptica - Worlds Collide
Reactie van Luc Teugels op 06-11-2013 om 15:14u
Score: 87 / 100

Mee eens maar mag wat meer zijn ;-)

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.