Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Zaars (Tribulation) - 38
  • Barry Hay (Golden Earring) - 78
  • Flood (producent) - 66
  • Jared MacEachern (Machine Head) - 46
  • Scott Asheton (The Stooges)† - 77

Vandaag overleden:
  • Elvis Presley - 1977
  • Jason Corsaro (producent) - 2017
  • Mac Tontoh (Osibisa) - 2010
  • Robert Johnson - 1938
Review

Alchemist - Tripsis
Jaar van release: 2007
Label: Relapse Records
Alchemist - Tripsis
'Een greep terug naar het hardere verleden', zo omschreef Adam Agius, zanger/gitarist van het Australische Alchemist Tripsis het nieuwste album van deze 5 Australiers. Waar Alchemist op het meest recente album Austral Alien vooral erg experimenteel en toch wat mellow klonk daar keert men op Tripsis terug naar een meer metalen verleden. Een verleden van albums als Spiritech en Lunasphere, albums uit begin jaren ‘90 die Alchemist de eerste bescheiden naamsbekendheid opleverden.

Met Tripsis brengt Alchemist een 43 minuten lange muzikale trip, een trip die je langs industrial, deathmetal en meer gothische klanken (om het gothic te noemen gaat me iets te ver) brengt. Wat opvalt is dat het tempo van veel nummers in vergelijking met het vorige album inderdaad een stuk hoger ligt maar dat het geheel altijd en bovenal erg sfeervol en hypnotiserend blijft.

‘Surf thrash’ noemt men zichzelf wel eens, maar een nog betere omschrijving voor Alchemist’s muziek zou naar mijn mening ‘Space Surf Thrash’ zijn vanwege het hoge spacey gehalte van de nummers. Dit wordt vooral veroorzaakt door de vele bijgeluiden en keyboards die de imposante muur van metalen klanken opsiert.

Al met al is dit wederom een prima album van een van de meest originele bands op dit moment. Liefhebbers van bands als Voivod, Opeth, Cult of Luna, ..and Oceans maar ook Pink Floyd zouden dit in ieder geval eens moeten horen.

Tracklist:
1. Wrapped In A Guilt
2. Tongues And Knives
3. Nothing In No Time
4. Anticipation Of A High
5. Grasp At Air
6. Communichate
7. Substance For Shadow
8. God Shaped Hole
9. Degenerative Breeding

Score: 80 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 9 oktober 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.