Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 mei:
  • Necrotesque en Deadspeak
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Hellid (Entombed) - 53
  • David Folchitto (Kaledon) - 48
  • Eric Hoffman (Deicide) - 58
  • Masse "Emperor Magus Caligula" Broberg (Dark Funeral) - 53
  • Nikola Mijic (Alogia) - 46
  • Philip Selway (Radiohead) - 59
  • Piet Jorens (Arno) - 65
  • Piotr Kozieradzki (Riverside) - 56

Vandaag overleden:
  • Mike Jastrembski (Heathen) - 2005
Review

Coliseum - No Salvation
Jaar van release: 2007
Label: Relapse Records
Coliseum - No Salvation
De laatste tijd leek Relapse hoofdzakelijk alleen nog maar allerlei ‘post’ of ontzettend technische bands uit te brengen. Met No Salvation van Coliseum uit Louisville Kentucky blijkt dat ook Relapse verder kijkt dan hun neus lang is.

Coliseum brengt over het namelijk een heerlijk potje naar bier en whiskey stinkende no-nonsense punk/metal/hardcore, en dan geen hardcore zoals de vele Hatebreed-kloons dat doen, maar hardcore op een furieuze old-school ‘vuist-in-de-lucht-en-gaan’ wijze. Qua geluid heeft men wel wat weg van een minder intense Converge (wat niet vreemd is aangezien Kurt Ballou van Converge voor de productie tekende). Laat je trouwens niet misleiden door de eerste 4 nummers die in razend tempo aan je voorbij gaan. Nummer 5 op de plaat, het mid-tempo Profetas, bijvoorbeeld maakt duidelijk dat Coliseum veel meer in hun mars heeft dan vol het gaspedaal indrukken, en ook een nummer als The Burden klinkt heerlijk afwisselend. Maar over het geheel gezien wordt het gaspedaal vrij diep ingetrapt en na 30 minuten hoogstaande teringherrie zit je ademhappend te zoeken naar de play knop voor nog een rondje met de vuist in de lucht.

Begin me zo langzamerhand trouwens wel af te vragen hoe die gasten bij Relapse het toch voor elkaar krijgen om uit elk genre constant de krenten uit de pap te vissen. Want dat Coliseum meer te bieden heeft dan de gemiddelde band in dit genre is wel duidelijk. Dit No Salvation is uitermate geschikt voor mensen die hun hardcore het liefst zonder al te veel poespas willen.

Tracklist:
1. No Benefit
2. Defeater
3. The Fate Of Men
4. Seven Cities
5. Profetas
6. Shake It Off
7. Skyline Fucker
8. Funeral Line
9. White Religion
10. Interceptor
11. Fall Of The Pigs
12. Believer
13. The Burden

Score: 78 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 20 september 2007

Meer Coliseum:

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.