Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Geen concerten bekend voor 02-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artur Sahakjan (Tystnaden) - 43
  • Ben Ward (Orange Goblin) - 51
  • Chris Wolstenholme (Muse) - 47
  • Ingeborg Anna Seide (Adorned Brood) - 53
  • Isaac Bitton (Les Variations) - 78
  • Jarno Parantainen (Machine Men) - 44
  • Masafumi Gotoh (Asian Kung-Fu Generation) - 49
  • Nate Mendel (Foo Fighters) - 57
  • Nicholas "Razzle" Dingley (Hanoi Rocks)† - 65
  • Richard "Rik" Charron (Exciter) - 58
  • Rick Savage (Def Leppard) - 65
  • Tom McGuinness (Manfred Mann) - 84

Vandaag overleden:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones) - 2014
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project) - 2009
  • Mariska Veres (Shocking Blue) - 2006
  • Marquis de Sade (auteur) - 1814
Review

Marc Rizzo - The Ultimate Devotion
Jaar van release: 2007
Label: Mascot Records
Marc Rizzo - The Ultimate Devotion
Gitarist Marc Rizzo is vooral bekend van zijn werk met Soulfly en in een eerder stadium met Ill Niño. Wat veel mensen waarschijnlijk niet weten is dat de begenadigde snarenplukker ook een soloplaat op zijn naam heeft staan. Op Colossal Myopia liet Marc de wereld kennismaken met een mengeling van snelle gitaarpartijen en fraaie flamencomuziek. Dat is blijkbaar goed bevallen, want met The Ultimate Devotion gaat hij nog eens op herhaling.

Ook op The Ultimate Devotion gaat Rizzo weer als een bezetene te keer op zijn instrument. Skankin To The Shred begint met akoestisch gepingel, maar doet zijn naam wel degelijk eer aan wanneer Rizzo losgaat en zijn vingers razendsnel over de gitaarhals jaagt voor een uitbarsting die zo uit de jaren tachtig zou kunnen komen. Vliegensvlug geshred wordt steevast afgewisseld met stukken flamenco, die op hun beurt weer plaats moeten maken voor knallende riffs.

Net als Collosal Myopia is The Ultimate Devotion een geheel instrumentaal album. The Riddle Of Steel en de titelsong klokken allebei ruim tien minuten, waardoor je je kan afvragen of dat niet gaat vervelen. Dat is ook nogal lang, maar eigenlijk maakt dat niet uit, want de meeste nummers lijken toch erg veel op elkaar, wat dan ook meteen het grootste minpunt van deze cd is.

Zolang Rizzo het druk heeft met Soulfly zal zijn solocarrière nooit meer worden dan een bijkomstigheid. Wellicht dat hij op een later tijdstip eens deel uit zal maken van G3 om samen met Joe Satriani, Steve Vai en andere virtuozen de podia onveilig te maken, want na het beluisteren van The Ultimate Devotion kun je alleen concluderen dat Rizzo een meesterlijke gitarist is.

Tracklist:
1. The Ultimate Devotion
2. Ascension
3. Sinceramento
4. The Riddle Of Steel
5. Skankin To The Shred
6. Mamasita
7. Trentinarra
8. Angelina’s Song
9. Lived And Learned
10. All For Nothing

Score: 80 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 17 september 2007

Marc Rizzo - The Ultimate Devotion
Reactie van Bastiaan op 17-05-2009 om 17:03u
Score: 90 / 100

Ik kan alleen maar concluderen dat dit een meesterlijk album is. Instrumentale gitaaralbums vervelen mij normaal, maar dit is zo pakkend dat ik de rit moeiteloos uitzit. Het flamenco is oorstrelend en de harde riffs, melodieen en solo's zijn adembenemend.

Overigens zijn er op de laatste twee songs wel zangpartijen te horen ;)

Topalbum!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.