Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
    22 juli:
  • D.R.I.
  • Riot City en Aquilla
  • Rose Tattoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Antti Anatomy (Negative) - 42
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent)† - 82
  • Chris Petersen (Cellador) - 43
  • Darrell Roberts (W.A.S.P.) - 52
  • Mike Alexander (Evile)† - 49

Vandaag overleden:
  • Vinnie Paul Abbott (Pantera) - 2018
Review

Damnation A.D. - In This Life Or The Next
Jaar van release: 2007
Label: Victory Records
Damnation A.D. - In This Life Or The Next
Damnation A.D. komt uit DC en was in de jaren negentig een redelijk populaire metalcore act. Na een aantal releases kwam het echter tot een split, tot ze nu uit het niets plots aan komen zetten met het nieuwe In This Life Or The Next. Uiteraard is er door de jaren heen veel veranderd qua populariteit in de scène en ik was vooral benieuwd naar hoe deze band anno 2007 zou klinken.

En ze klinken zeker anders dan tien jaar geleden. Dat ligt zowel aan de moderne productie en mix van deze plaat, aan de meer flexibele arrangementen als aan de songs zelf. De basis van de sound is nog steeds echte metalcore, maar afwijkende loopjes, verrassende zanglijnen en een lichte experimenteerdrift leidt bij de meeste gedeeltes tot interessante momenten. Maar eveneens lijkt de band soms de richting een beetje kwijt en komen er enkele bloedloze breakdowns en veel te lang uitgesponnen songs langs.

Een ander kritiekpunt is dat het nieuwe album niet volledig uit nieuwe songs bestaat. Zo zijn er namelijk enkele oude songs opnieuw opgenomen. Hoewel deze goed verbouwd zijn, had ik toch liever enkel echt nieuwe en frisse songs gehoord. Er komen verschillende gastbijdrages langs van leden van bands als Darkest Hour, Earth Crisis, Give Up The Ghost en Fall Out Boy. Maar enkel de leden van deze laatste band voegen echt wat toe aan de songs. Hoewel de echte metalcore liefhebber zal walgen van de cleane zang. In This Life Or The Next is vooral een degelijke plaat die alvast de basis legt voor een nieuwe toekomst. Maar een klapper is het zeker niet geworden. Oja, Mike “DC” McTernan heeft nog steeds een brute strot.

Tracklist :
1. Exspecta Taut Abyssus
2. Knot
3. Don't Feel A Thing
4. Let Me In
5. Jigsaw
6. The Hangedman
7. If You Could Remember
8. Consider This A Warning
9. Rain As My Veil
10. Addiction
11. Jigsaw Reprise
12. In This Life Or The Next

Score: 71 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 24 juli 2007

Meer Damnation A.D.:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.