Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arejay Hale (Halestorm) - 40
  • Armin Dörfler (Equilibrium) - 53
  • David Chapelle (Dreamlost) - 47
  • Hendrik Bache (Dew-Scented) - 48
  • Jeff Porcaro (Toto)† - 72
  • Klaas Janzoons (Deus) - 52
  • Michael Poulsen (Volbeat) - 51
  • Mika Ikonen (Ablaze In Hatred) - 48
  • Ole Jørgen Moe (Aura Noir) - 52
  • Richard Christy (Death) - 52
  • Zora Cock (BlackBriar) - 35

Vandaag overleden:
  • Barry Stern (Trouble) - 2005
  • Nigel Preston (The Cult) - 1992
  • Rozz Williams (Christian Death) - 1998
Review

Vardan - Hidden In A Tomb
Jaar van release: 2007
Label: Folter Records

Vardan - Hidden In A Tomb

Italië heeft er weer een éénmansband bij: Vardan. De man achter dit project (die zichzelf ook Vardan noemt) is onder andere bekend van Tomhet. Hiernaast speelt hij in nog een aantal andere bands, zoals Anwech en Leaden. Het album Hidden In A Tomb is in feite niets meer dan een heruitgave van de in 2004 uitgekomen, gelijknamige demo. Folter Records is het label wat dit album heeft uitgebracht en de volgende twee uitgaven voor zijn rekening zal nemen. Om even eerlijk te zijn: ik kijk er niet naar uit.

Black metal is wat de klok hier slaat. Oersaaie, eentonige, vervelende black, die nauwelijks tot je doordringt, hoe goed je ook luistert. Het achterlijke cliché van de éénmans slaapkamer black metalbandjes wordt hier zowaar bijna bevestigd. Sluit een willekeurige, slechte zanger 24 uur lang op in een hok, geef hem een paar gitaren, een microfoontje, een drumcomputer en wat opname apparatuur mee en wees getuige van de geboorte van de zoveelste band waar niemand op zit te wachten. Eigenlijk heb ik nu al te veel aandacht aan dit project besteed, maar ik zal voor de goede orde toch nog even een praatje over de muziek houden.

Het eerste nummer is nog wel redelijk te noemen, op de vage sample waar het mee opent na. De melodieuze riffs geven je het idee dat er nog wel iets leuks gaat komen, maar op het moment dat Vardan zijn mond open trekt, wordt die hoop de grond ingeboord. Vervelende, eentonige zang, die wordt verdoezeld door de muziek, is wat je het gehele album te verwerken krijgt. Alsof hij weet dat het niet veel bijzonders is en het maar zo weinig mogelijk probeert op te laten vallen. Op hetzelfde moment wordt duidelijk hoe slecht de drumcomputer gebruikt wordt; ook heel erg eentonig en op veel momenten erg storend. Goed passend bij de zang, dat wel. In de volgende drie nummers zakt het album in en wordt het nóg eentoniger, saaier en vervelender, totdat er in het laatste nummer een kleine oppepper komt. Het gitaarspel wordt wat vlotter en er komt weer wat meer melodie terug. Alleen jammer dat de zang even vervelend blijft. Positief punt is dat de ‘interessante’ titel een goede graadmeter is voor de rest van het album. Zo weet je waar je aan toe bent. Handig hè.

Afblijven! Laten liggen! Snel vergeten!

Tracklist:
1. Eternal Vision
2. The Soul Burn Upon The Flames
3. Red Circle
4. Blinded By Nothing
5. To Lick The Dripping Pussy

Score: 30 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 8 juli 2007

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.