Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

Vardan - Hidden In A Tomb
Jaar van release: 2007
Label: Folter Records

Vardan - Hidden In A Tomb

Italië heeft er weer een éénmansband bij: Vardan. De man achter dit project (die zichzelf ook Vardan noemt) is onder andere bekend van Tomhet. Hiernaast speelt hij in nog een aantal andere bands, zoals Anwech en Leaden. Het album Hidden In A Tomb is in feite niets meer dan een heruitgave van de in 2004 uitgekomen, gelijknamige demo. Folter Records is het label wat dit album heeft uitgebracht en de volgende twee uitgaven voor zijn rekening zal nemen. Om even eerlijk te zijn: ik kijk er niet naar uit.

Black metal is wat de klok hier slaat. Oersaaie, eentonige, vervelende black, die nauwelijks tot je doordringt, hoe goed je ook luistert. Het achterlijke cliché van de éénmans slaapkamer black metalbandjes wordt hier zowaar bijna bevestigd. Sluit een willekeurige, slechte zanger 24 uur lang op in een hok, geef hem een paar gitaren, een microfoontje, een drumcomputer en wat opname apparatuur mee en wees getuige van de geboorte van de zoveelste band waar niemand op zit te wachten. Eigenlijk heb ik nu al te veel aandacht aan dit project besteed, maar ik zal voor de goede orde toch nog even een praatje over de muziek houden.

Het eerste nummer is nog wel redelijk te noemen, op de vage sample waar het mee opent na. De melodieuze riffs geven je het idee dat er nog wel iets leuks gaat komen, maar op het moment dat Vardan zijn mond open trekt, wordt die hoop de grond ingeboord. Vervelende, eentonige zang, die wordt verdoezeld door de muziek, is wat je het gehele album te verwerken krijgt. Alsof hij weet dat het niet veel bijzonders is en het maar zo weinig mogelijk probeert op te laten vallen. Op hetzelfde moment wordt duidelijk hoe slecht de drumcomputer gebruikt wordt; ook heel erg eentonig en op veel momenten erg storend. Goed passend bij de zang, dat wel. In de volgende drie nummers zakt het album in en wordt het nóg eentoniger, saaier en vervelender, totdat er in het laatste nummer een kleine oppepper komt. Het gitaarspel wordt wat vlotter en er komt weer wat meer melodie terug. Alleen jammer dat de zang even vervelend blijft. Positief punt is dat de ‘interessante’ titel een goede graadmeter is voor de rest van het album. Zo weet je waar je aan toe bent. Handig hè.

Afblijven! Laten liggen! Snel vergeten!

Tracklist:
1. Eternal Vision
2. The Soul Burn Upon The Flames
3. Red Circle
4. Blinded By Nothing
5. To Lick The Dripping Pussy

Score: 30 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 8 juli 2007

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.