Alcatraz
Enquête

Wat was voor jou het beste optreden van Graspop 2025?

Amenra
Behemoth
Brutus
Bullet For My Valentine
Dream Theater
Epica
Falling In Reverse
Hatebreed
In Flames
Iron Maiden
Jinjer
Judas Priest
King Diamond
Korn
Krokus
Nine Inch Nails
Opeth
Powerwolf
Savatage
Skillet
Slipknot
Spiritbox
The Hu
Till Lindemann
een ander optreden, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 25-07-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aquiles Priester (Angra) - 54
  • Chris Huston (The Undertakers) - 82
  • Chris Kontos (Machine Head) - 57
  • Csaba Béla Gábor (Halor) - 53
  • Diva Satanica (Bloodhunter) - -963
  • Dominik Hindinger (Thirdmoon) - 49
  • Fredrik Johansson (Dark Tranquillity)† - 51
  • Gustav Elowson (Exhale) - 44
  • Ian McDonald (Foreigner)† - 79
  • Jim LaMarca (Chimaira) - 51
  • Kris Bollenberg (Achyronthia) - 56
  • Mario Plank (Visions Of Atlantis) - 40
  • Michael Barbiero (producent) - 76
  • Ric Browde (producent) - 71
  • Ricardo Iorio (Hermética) - 63
  • Rob van der Loo (Epica) - 46
  • Roope Latvala (Children Of Bodom) - 55

Vandaag overleden:
  • Michael Jackson - 2009
Review

Omnium Gatherum - Stuck Here On Snakes Way
Jaar van release: 2007
Label: Candlelight Records
Omnium Gatherum - Stuck Here On Snakes Way
Stuck Here On Snakes Way is niet alleen het derde album van Omnium Gatherum, het is tevens uitgebracht door het derde label van de band en ingezongen door de derde zanger. Wie niet beter zou weten, zou vermoeden met een bijzonder middelmatige band van doen te hebben, maar gelukkig blijkt dat niet het geval te zijn. Dit album laat namelijk prima in het gehoor liggende, melodieuze death metal met een melancholische ondertoon horen, waarbij de band nog het meest lijkt op een kruisbestuiving van Insomnium en Mors Principium Est. Zelf noemt de band met name At The Gates als invloed. Vooruit.

Na enkele luisterbeurten valt vooral het uitstekende, gelikte gitaarwerk van Markus Vanhala en Harri Pikka op. In de beste Scandinavische traditie vuren zij de ene na de andere snelle riff en vingervlugge gitaarsolo op de luisteraar af, waardoor nummers als Into Sea, Undertaker en The Third Flame extra vet uit de speakers komen knallen.

Op instrumentaal gebied is er dan ook helemaal niets aan te merken op Stuck Here On Snakes Way. Hoe ironisch is het dan dat juist de nieuwe zanger (Jukka Pelkonen) de zwakste schakel is? Met weinig overtuiging blaft hij zich een weg door de nummers, die hierdoor aan kracht verliezen. Goed, de beste man is niet zo erg als zijn voorganger Antti Filppu (die met zijn bijzonder zwakke gerochel Years In Waste wist te degraderen tot een middelmatig werkje), maar hij voegt ook zéker niets toe aan dit album.

Wie van strakke, melodieuze, typisch Scandinavische, extreme ‘light’ metal houdt, kan dit album zeker eens een kans geven. Zeker als een wat matte zanger je niet al te veel stoort. Schop die kerel er voor een volgend album maar weer uit en leen desnoods een zanger van een van de vele uistekende bands die in Finland rondlopen, want een band met zulke rasmuzikanten in de gelederen verdient beter.

Tracklist:
1. The Snake And The Way
2. Into Sea
3. Dysnomia
4. A-Part Of God
5. Undertaker
6. Bastard-O
7. The Third Flame
8. Just Signs
9. Truth
10. Drudgery
11. In Sane World
12. Spiritual

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 27 juni 2007

Meer Omnium Gatherum:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.