Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
    26 maart:
  • David Ellefson en Mago
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Björler (At The Gates) - 53
  • Courtney LaPlante (Spiritbox) - 37
  • Darby Slick (The Great Society) - 82
  • Eric Griffin (Wednesday 13) - 50
  • Grant "Thrax" Campbell (Aeturnus Dominion) - 53
  • Jaz Coleman (Killing Joke) - 66
  • Jonas Björler (At The Gates) - 53
  • Marc Duffau (Manigance) - 55
  • Mikael "Arc v 666" Arnkil (Impaled Nazarene) - 54
  • Oliver Wakeman (Yes) - 54
  • Paul Oliver (Oliver/Dawson Saxon) - 52
  • Stefanos Psillides (Winter's Verge) - 44
  • Tim Commerford (Rage Against The Machine) - 58
  • Travis Smith (illustrator) - 56

Vandaag overleden:
  • Bill Hicks (komiek) - 1994
Review

Krypt - I Am God
Jaar van release: 2007
Label: Agonia Records

Krypt - I Am God

Vorig jaar besloten de leden van Tsjuder het bijltje erbij neer te gooien en elk hun eigen weg te gaan. Met een flinke discografie op zak, moet er genoeg ervaring zijn om iets moois te maken, zou je denken. Nag en Desecrator gaan het in ieder geval proberen. Beide heren hebben jarenlang ervaring in bands zoals Tsjuder, Isvind, Gehenna en Furze opgedaan. Een gedeelde visie op muziek en een afkeer van religie heeft hen dan ook doen besluiten om de band Krypt op te richten, waarvan de eerste uitgave nu verkrijgbaar is; de EP I Am God.

Dat Nag en Desecrator de ideologie en muzikale waarden van old school black metal hoog in het vaandel hebben staan, is te merken. I Am God is een knallend en traditioneel stuk muziek geworden, waar duidelijk elementen van Tsjuder in te horen zijn. Antireligieuze, duistere en agressieve black metal is wat Krypt speelt. Het openingsnummer I Am God zet de toon voor de komende twaalf minuten aan muziek. Een nummer dat verhaalt over de bevrijding van alles wat goddelijk is; de Apocalyps. De haat druipt van Nag’s stem af als hij zingt over het afwerpen van het goddelijke juk en de uiteindelijke nieuwe orde. De zang wordt ondersteund door Desecrator’s confronterende drumwerk en de typische Tsjuder-achtige speelstijl van Nag. Krypt is echter zeker geen loos geram en rechttoe rechtaan black metal. Beide nummers zitten vol met melodietjes, samples en ander leuks. In het tweede nummer, Jeg Hater Deg (wat Noors is voor “ik haat je”), komt dit het beste tot uiting. Waar I Am God een fel en duister nummer is, heeft de duisternis in Jeg Hater Deg plaats gemaakt voor een meer luchtige en speelse aanpak. Voor de Tsjuder-liefhebbers zal dit erg herkenbaar zijn.

Het moge duidelijk zijn dat ik wel te spreken ben over dit eerste werk van Krypt. Wie dat ook is, raad ik aan om de websites van de band en van Agonia Records in de gaten te houden. De opnames voor het eerste volledige album zullen deze zomer namelijk beginnen, dus wie weet kunnen we hem in het begin van het volgende jaar verwachten.

Tracklist:
1. I Am God
2. Jeg Hater Deg

Score: 80 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 7 juni 2007

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.