Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruce Fairbairn (producent)† - 76
  • Byron McMackin (Pennywise) - 56
  • Clive Bunker (Jethro Tull) - 79
  • Greg Macainsh (Skyhooks) - 75
  • Jon Theodore (Queens Of The Stone Age) - 52
  • Steve Edmondson (Paradise Lost) - 56
  • Zbigniew Robert "Inferno" Prominski (Azarath) - 47

Vandaag overleden:
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party) - 2009
Review

JK Northrup - Wired In My Skin
Jaar van release: 2007
Label: Alien Records/NL Distribution
JK Northrup - Wired In My Skin
JK Northrup is sinds 1982 flink in de weer binnen de Amerikaanse hardrockscene; naast het feit dat hij gitarist was bij XYZ en King Kobra III heeft hij met Paul Shortino (o.a. ex-Rough Cutt en ex-Quiet Riot) en veel andere prominente muziekhelden opnamen gemaakt, muziek geschreven en getourd, al dan niet in een voorprogramma.
Daarmee, zou je denken, is hij alom gerespecteerd, en wetende dat hij een paar flinke namen in de muzikantenlijst op deze schijf heeft staan ga je er van uit dat het een knaller is.


Die knaller blijft helaas uit. JK is een goede gitarist, maar voor mijn gevoel slaat hij de plank mis wanneer hij metal wil stoppen in instrumentals (zoals Mark My Territory) en grossiert in snelheid-soleren in plaats van een melodielijn te volgen. Ook nummers als Big Blue Sky (met Kelly Keeling op de vocalen) blameren dit album; een nummer dat zó onwerkelijk melig en zweverig klinkt past niet op een goed rockalbum. Jammer genoeg herhaalt JK wat roekeloosheden, al moet ik zeggen dat het door Ted Ilous gezongen The Road weer een juweel van een nummer is, en dat kan ik ook van Wired In My Skin zeggen.

Jammer genoeg weet JK ook met het slotnummer het album zodanig te beëindigen dat ik met min of meer natte ogen moet constateren dat dit een té afwisselend album (qua kwaliteit van de composities) is geworden om de perfecte line-up te belonen met een aansporende waardering. Jammer!

Tracklist:
1. Black Moon (Instrumental)
2. Wired In My Skin
3. Big Blue Sky
4. The Road
5. Perfect Imperfection
6. Mark My Territory (Instrumental)
7. Cemented Eyes
8. So Long
9. Metamorphosis (Instrumental)
10. Grind Me Down
11. If I Were James Taylor (I Could Finish This Song)

Score: 70 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 3 juni 2007

Meer JK Northrup:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.