Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 juli:
  • Vio-Lence en Cutthroat
  • 28 juli:
  • Unearth
  • 29 juli:
  • M.D.C. en Fast Friends SF
  • Voyager
  • Wacken Open Air
  • 30 juli:
  • Bear McCreary
  • Lovebites
  • Wacken Open Air
  • 31 juli:
  • Anette Olzon
  • Wacken Open Air
  • Wolvennest en Aeturna
  • 1 augustus:
  • Anette Olzon
  • Savatage
  • Wacken Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gary Cherone (Extreme) - 65
  • Jim Lindberg (Pennywise) - 61
  • Mick Jagger (The Rolling Stones) - 83
  • Roger Taylor (Queen) - 77
  • Stanley Kubrick (regisseur)† - 98
  • Terry Brown (producent) - 90

Vandaag overleden:
  • Brent Mydland (Grateful Dead) - 1990
  • Joey Jordison (Slipknot) - 2021
  • Mike Howe (Metal Church) - 2021
Review

Amok - Necrospiritual Deathcore
Jaar van release: 2006
Label: Planet Satan Revolution

Amok - Necrospiritual Deathcore

Amok, wie kent ze niet. Niet veel mensen, zo vermoed ik, al heeft de band aardig zijn best gedaan om in de schijnwerpers komen te staan. Sinds het jaar 2000 brachten deze Noren een flinke lading demo’s en splits uit. Splits met bekende Noorse bands zoals Audiopain, Taake en Urgehal. Zeker niet de minste bands dus. In 2006 kwam de band met hun eerste volledige album, getiteld Necrospiritual Deathcore. De titel doet al vermoeden dat we hier niet met een black metalalbum te maken hebben. Waar Amok dit schijfje mee gevuld heeft is een mix van black, death en grindcore.

De mensen die bij het lezen van mijn vorige alinea al afgehaakt zijn, kan ik helaas niets kwalijk nemen. Wat Amok hier ten gehore brengt is het allemaal net niet. Net geen black, net geen death en net geen grind. Wellicht heeft Amok hierom gemeend om het album aantrekkelijker te moeten maken door een aantal gastartiesten aan te trekken. Naast de vaste line-up zijn op dit album namelijk ook uitspattingen van enkele leden van onder andere Taake en Oscustus te horen. Een positief punt is dan wel dat ze de lengte van typische grindcore nummers overgenomen hebben. Het gehele album duurt slechts 36 minuten en is voorbij voor je er erg in hebt.

De nummers die op dit album te horen zijn, zijn dus een mengeling van stijlen. Wat de boventoon voert is een combinatie van black en death, met daarin grind-elementen. De black metal komt, mede dankzij de stem van Necrocum, goed tot uiting. Voortdurend zijn echter death metalelementen te horen, met af en toe wat grind-stukjes die in de muziek geïnjecteerd worden. Af en toe voeren ze zelfs de boventoon, zoals in het nummer Organ Ejaculator. Dit zijn de leukere nummers, omdat er grotendeels een sterke voorkeur voor een bepaalde stijl in te horen is. Voor de rest raast het album aan je voorbij, zonder dat er echt stukken positief uitschieten.

Een uitzondering hierop is de Goatflesh Removal-trilogie, waarmee het album afsluit. Hierin komt de combinatie van stijlen ook eindelijk eens goed uit de verf. Niet alles wordt hier door elkaar gemikt, maar er wordt goed afgewisseld. Dat is de manier. Dreigende black metal, met overlappend death metal (deze stijlen mixen namelijk wel goed) en wanneer grind toegevoegd wordt, neemt één van de eerdergenoemde stijlen af aan intensiteit of verdwijnt zelfs tijdelijk. De gesproken tekst verpest het eigenlijk een beetje. De snelheid die bereikt had moeten worden, wordt er door deze passages uitgehaald. Glorio In Excelsis Deo is het toppunt van het album, mede dankzij het zeer aanstekelijke openingsmelodietje. Slepende black metal, met daaroverheen heerlijke rauwe, traag gezongen tekst. Het religieuze sfeertje, wat hier beter dan op de rest van het album naar voren komt, doet het natuurlijk ook altijd goed.

Ik kan helaas niet zeggen dat ik genoten heb van dit album. Grotendeels vond ik het vrij saai en rechtlijnig. Jammer, want de band heeft wel degelijk meer in zijn mars dan dit.

Tracklist:
1. Necropsy Cunt
2. Geitehelvete
3. Channelling Black Horns
4. Effective Mass Torture
5. Organ Ejaculator
6. Providentialism
7. Postapokalyptisk Korstog
8. Goatflesh Removal (Corpus Christi)
9. Goatflesh Removal (Memento Mori)
10. Goatflesh Removal (Glorio In Excelsis Deo)

Score: 64 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 31 mei 2007

Amok - Necrospiritual Deathcore
Reactie van liefste jongentje op aard op 24-07-2007 om 11:54u

coolie joelie

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.