Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ađalbjörn Tryggvason (Sólstafir) - 49
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 46
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 46
  • Ringo Starr (The Beatles) - 86
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 45

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

Obliteration - Perpetual Decay
Jaar van release: 2007
Label: Peaceville Records
Obliteration - Perpetual Decay
Als voorjaarssneeuw gaat smelten onder de liefkozende warmte van het lentezonnetje en de eerste frisse regendruppels zich ermee vermengen, dan ontstaan er een minder gezellige aangelegenheid, namelijk smurrie en slijk. In Noorwegen, waar sneeuw nog altijd huist, is dit dan ook een bekend tafereel en laat dat nou ook precies de toon zijn die de Noorse band Obliteration aanslaat. De bandleden moeten dit voorjaar wel goed onder de voeten hebben gekeken.

Het debuut van Obliteration, Perpetual Decay is een geslaagd Noors exemplaar waarop (brute) death en thrash een gezamenlijke smurrie brouwen. De klanken zijn goed smerig en het sfeertje die deze cd omringt is ook niet heel veel frisser. Aan alles wat de band doet moet duidelijk te horen zijn dat deathmetal geen kraakwitte zaak is. Het stemgeluid van kapitein Solem is diep maar brutaal en uitdagend. Het is geen perfect brute grunt maar eentje die in deathmetalopzicht van meerdere markten thuis is en daar ook flink gebruik van maakt. De riffs zijn groezelig en de solo`s scherp, maar lijken ook voorzien te zijn van roestige karteltjes. Het geluid beslist niet clean. Perpetual Decay is een cd die nog net niet door de modder wordt gehaald alvorens deze in de schappen van uw plaatselijke platenboer belandt.

Goede zaak, want het mag best weer eens onderstreept worden wat de extreme muziek extreem maakt. Deathmetal wordt op deze manier weer een goor goedje, geen muziek voor mensen met witte handjes. Wel moet ik er eerlijk bij zeggen dat die algehele smerigheid voor mij wel de kracht van Obliteration is, want verder is de band niet origineel, vernieuwend of baanbrekend. Snelle death met enerzijds een behoorlijk brute benadering, anderzijds voorzien van thrash-invloeden die de nummers soms een sympathieke tint geven en ook zijn de Morbid Angel-invloeden aardig waarneembaar. Niets nieuws onder de zon, bovendien zijn de nummers onderling behoorlijk aan elkaar gelijk, wat inhoudt dat er niet veel gevarieerd wordt, maar opzich is dit niet zo erg. Perpetual Decay duurt een half uurtje en dit half uurtje timmeren de Noren vol met zwadderig geweld. Niet vervelend, nee, beslist niet.

Tracklist:
1. Sadistic Nekroaboration
2. The Abominator
3. Breeding the Sick
4. Repent
5. Instrumental
6. Perpetual Decay
7. Guts and Glory
8. Consumed by Flames
9. Sepulchral Entity
10. Sinstorm

Score: 79 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 25 mei 2007

Meer Obliteration:

Obliteration - Perpetual Decay
Reactie van Een Metalfan op 25-05-2007 om 12:03u

Deze review is gelukkig al een stuk beter (leesbaarder)!
Keep up the good work Lana!

Obliteration - Perpetual Decay
Reactie van Artorius op 13-07-2014 om 23:51u
Score: 75 / 100

Heerlijke old school death metal. De originaliteitsprijs zit er niet in, maar who gives a damn als het allemaal zo lekker fris en gedreven klinkt? Obliteration is gewoon fantastisch!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.