Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Pitfest
  • Valient Thorr
  • 12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 57
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 58
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 67
  • John Douglas (Anathema) - 53
  • Larry Barragán (Helstar) - 61
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 66

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Fairyland - The Fall Of An Empire
Jaar van release: 2006
Label: Napalm Records
Fairyland - The Fall Of An Empire
Hoewel het op power metal gebied het laatste jaar aanmerkelijk rustiger is gebleven dan de voorgaande jaren, zijn er natuurlijk nog altijd bands die onverminderd doorgaan. Het Franse Fairyland bracht een aantal jaren geleden al een veelbelovend debuut uit onder de titel Of Wars In Osyrhia dat zich vooral kenmerkte door de sterke zang van ex-Dark Moor zangeres Elisa C. Martin. Helaas is de zangeres weer vertrokken en zitten we weer opgescheept met een mannelijke zanger.

Dit klinkt misschien heel problematisch, maar na beluistering blijkt het allemaal erg mee te vallen. Men heeft weer een aantal zeer goede nummers weten te schrijven en dankzij het opzwepende en technisch goede spel komt alles goed uit de verf. Zoek het in de richting van een iets meer gestructureerde Rhapsody en je weet een beetje wat ik bedoel. Dat betekent dus een volgepropt geluid waarin ingrediënten als hoge (zeer goede) vocalen , grootse orkestrale keyboards en vlotte solo's de dienst bepalen. Dankzij de transparante productie is alles wel goed te volgen en het theatrale element ligt er niet zo dik bovenop als bij bovenstaande band.

Qua spel heeft de band absoluut progressie geboekt en hoewel de band een stukje directer (lees: harder) is gaan klinken, hoeven de liefhebbers van melodieuze power metal zich geen zorgen te maken. Origineel is het allemaal totaal niet, maar gezien het strakke spel, de goede zang en sterke melodielijnen wil ik dat de band best vergeven.
In feite bevat het titelnummer alle elementen die een power metal nummer zo gaaf maken. De wervelende solo's gaan hand in hand met sprookjesachtige toetsenpartijen en zanger Max Leclercq heeft een krachtige rockstrot. Af en toe komt er nog een gastzangeres voorbij die ook zeker niet misselijk klinkt.

Zoals gezegd is er sprake van een prima productie en men heeft weer gezorgd voor voldoende muzikale hoogstandjes. Zeker niet de zoveelste inwisselbare schijf in het genre. De liefhebbers weten weer voldoende en wie vindt dat Rhapsody teveel leunt op grootsheid en dramatiek kan wellicht wel wat met Fairyland.
Een goed album van deze Franse heren.

Tracklist
1. Endgame
2. The Fall Of An Empire
3. Lost In The Dark Lands
4. Slaves Forlorn
5. The Awakening
6. Eldanie Uelle
7. Clanner Of The Light
8. To The Havenrod
9. The Walls Of Laemnil
10. Anmorkenta
11. In Duna
12. The Story Remains
13. Look Into Lost Years (Outro)

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 28 november 2006

Fairyland - The Fall Of An Empire
Reactie van da -Z- op 12-05-2011 om 03:18u
Score: 92 / 100

Wellicht een van de beste albums in mijn collectie. Het is een album die ik regelmatig draai en hij verveeld gewoon niet. EN dat is al heel wat voor een power metal album. Deze gasten zijn geweldig

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.