Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Dan Nelson (Anthrax) - 50
  • Jim Martin (Faith No More) - 65
  • Kim Fowley (producent)† - 87
  • Korey Cooper (Skillet) - 54
  • Lee Aaron - 64
  • Louisa Livingstone (model) - 75
  • Sean Taylor (Satan) - 66

Vandaag overleden:
  • Gus Dudgeon (producent) - 2002
  • Marcel Jacob (Yngwie Malmsteen) - 2009
  • Robert Burns (dichter) - 1796
Review

Pretty Maids - Wake Up To The Real World
Jaar van release: 2006
Label: Frontiers Records
Pretty Maids - Wake Up To The Real World
In de jaren ’80 stond de Deense heavy metal band Pretty Maids op het punt van een grote doorbraak. Met Red, Hot And Heavy en Future World hadden ze twee uitstekende elpees gemaakt die zowel door de pers als door het publiek werd gesmaakt. Critici omschreven de sound van de heren zelfs als een sprankelende mix van Helloween en Europe. Optredens in het voorprogramma van Metallica, Deep Purple, Alice Cooper, Black Sabbath en Saxon volgden en er leek niets mis te kunnen gaan. Maar bij het derde album Jump The Gun liep werkelijk alles fout. Het album vol commerciële hardrockdeuntjes verkocht voor geen meter en de helft van de band ging lopen. Daarna volgde nog zeer matig succes en in 2002 geraakte onze Deense vrienden volledig in een grote financiële put door het bankroet van hun managementbureau. Toen het jaar erna bandleider Ken Hammer nog een hartaanval kreeg, werd de stekker er maar uitgetrokken.

Maar met Royal Hunt drummer Allan Tschicaja achter de kit heeft Pretty Maids zowaar een vermakelijke comebackplaat in elkaar geknutseld. Zanger Ronnie Atkins en gitarist Ken Hammer zijn er als vanouds bij en zetten beiden een puike prestatie neer. Ronnie zingt veel meer ontspannen dan de laatste jaren en voelt zich duidelijk goed in zijn vel. Gitarist Ken is volledig hersteld van zijn lichamelijke sores en trekt alle registers nog eens open. Het nieuwe materiaal bevat zowel stoere heavy metal songs (Brave Young Breed), rockballades (As Guilty As You) als hardrock meezingers (Wake Up In The Real World).

Er worden geen nieuwe wegen bewandeld, noch is er een enkele vorm van experiment te bemerken. Maar met deze collectie van fris klinkende en goed producerende songs heeft Pretty Maids wel zijn beste plaat gemaakt sinds 1987. Geen meesterwerk, maar wel een hartverwarmend album waar de liefde voor muziek vanaf afdruipt. Luister maar eens naar de cover van Deep Purple’s klassieker Perfect Strangers. Liefde!

Tracklist:
1. Wake Up To The Real World
2. All In The Name Of Love
3. I Am The End
4. As Guilty As You
5. Why Die For A Lie
6. Such A Rush
7. Where True Beauty Lies
8. Brave Young New Breed
9. Terminal Violence
10. Perfect Strangers
11. Another Shot Of Your Love

Score: 78 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 2 november 2006

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.