Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Everly (The Everly Brothers)† - 89
  • Fredrik Lindgren (Unleashed)† - 55
  • Jani Lane (Warrant)† - 62
  • Jason Lader (Furslide) - 47
  • Kurt Ballou (Converge) - 52
  • Marco Kautonen (Sethian) - 49
  • Oliver Grbavac (Fleshcrawl) - 44
  • Rich Williams (Kansas) - 76
  • Ron Welty (The Offspring) - 55
  • Tim Cronin (Monster Magnet)† - 64
  • Urs Fischer (Felony) - 52

Vandaag overleden:
  • Jon Zazula (Megaforce Records) - 2022
Review

Pretty Maids - Wake Up To The Real World
Jaar van release: 2006
Label: Frontiers Records
Pretty Maids - Wake Up To The Real World
In de jaren ’80 stond de Deense heavy metal band Pretty Maids op het punt van een grote doorbraak. Met Red, Hot And Heavy en Future World hadden ze twee uitstekende elpees gemaakt die zowel door de pers als door het publiek werd gesmaakt. Critici omschreven de sound van de heren zelfs als een sprankelende mix van Helloween en Europe. Optredens in het voorprogramma van Metallica, Deep Purple, Alice Cooper, Black Sabbath en Saxon volgden en er leek niets mis te kunnen gaan. Maar bij het derde album Jump The Gun liep werkelijk alles fout. Het album vol commerciële hardrockdeuntjes verkocht voor geen meter en de helft van de band ging lopen. Daarna volgde nog zeer matig succes en in 2002 geraakte onze Deense vrienden volledig in een grote financiële put door het bankroet van hun managementbureau. Toen het jaar erna bandleider Ken Hammer nog een hartaanval kreeg, werd de stekker er maar uitgetrokken.

Maar met Royal Hunt drummer Allan Tschicaja achter de kit heeft Pretty Maids zowaar een vermakelijke comebackplaat in elkaar geknutseld. Zanger Ronnie Atkins en gitarist Ken Hammer zijn er als vanouds bij en zetten beiden een puike prestatie neer. Ronnie zingt veel meer ontspannen dan de laatste jaren en voelt zich duidelijk goed in zijn vel. Gitarist Ken is volledig hersteld van zijn lichamelijke sores en trekt alle registers nog eens open. Het nieuwe materiaal bevat zowel stoere heavy metal songs (Brave Young Breed), rockballades (As Guilty As You) als hardrock meezingers (Wake Up In The Real World).

Er worden geen nieuwe wegen bewandeld, noch is er een enkele vorm van experiment te bemerken. Maar met deze collectie van fris klinkende en goed producerende songs heeft Pretty Maids wel zijn beste plaat gemaakt sinds 1987. Geen meesterwerk, maar wel een hartverwarmend album waar de liefde voor muziek vanaf afdruipt. Luister maar eens naar de cover van Deep Purple’s klassieker Perfect Strangers. Liefde!

Tracklist:
1. Wake Up To The Real World
2. All In The Name Of Love
3. I Am The End
4. As Guilty As You
5. Why Die For A Lie
6. Such A Rush
7. Where True Beauty Lies
8. Brave Young New Breed
9. Terminal Violence
10. Perfect Strangers
11. Another Shot Of Your Love

Score: 78 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 2 november 2006

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.