Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

The Awakening - Razor Burn
Jaar van release: 2006
Label: Massacre Records
The Awakening - Razor Burn
Druk mannetje, die Ashton Nyte. Niet alleen bracht hij de laatste tien jaar vier soloalbums uit, ook met zijn band The Awakening is hij bijzonder productief. Sinds de oprichting in 1995 bracht deze Zuid-Afrikaanse band bijna jaarlijks nieuw werk uit, waardoor men nu is aanbeland bij studioalbum nummer acht, en de totaalteller zelfs op negen staat.

The Awakening neemt als basis gothic rock/metal, denk aan Lacrimas Profundere of HIM (minus de popinvloeden), en voegt daar (vooral door het drumwerk van Herman Kruger) een flinke dosis industrial, in de trant van Powerman 5000, aan toe. Daarbij lijkt zanger Ashton Nyte wat stemgeluid betreft nog behoorlijk op Spider One van laatsgenoemde band.

Razor Burn opent met het vlotte Outside The Asylum. Denk sowieso niet dat deze gothic rockplaat alleen mistroostige, melancholische nummers bevat, want hoewel thema’s als wanhoop en desolatie worden aangestipt, is dat zeker niet het geval. De keyboardpartijen zijn sfeervol, maar niet overdreven aanwezig. De rest van de nummers zijn allemaal solide, maar de spanning is er na vijf songs wel vanaf. Echte verrassingen blijven uit, en Razor Burn wordt na verloop van tijd steeds voorspelbaarder.

Dat neemt niet weg dat Razor Burn een mooie plaat is geworden, met een aantal echte luisternummers, zoals Oblivion (met een heerlijke gitaarsolo) en Arrow. Voor veel luisteraars zal Razor Burn een eerste kennismaking zijn met The Awakening. Dat is niet erg, want dit is zondermeer hun beste werk tot op heden. Hou je van eerdergenoemde bands dan wil je hier wellicht best wat centen voor neertellen.

Tracklist:
1. Outside The Asylum
2. Arrow
3. Heaven Waits
4. The Neon Sky
5. Razor Burn
6. Darkness Calls (Razor Burn Part 2)
7. Bleeding
8. Descent
9. Oblivion
10. Halo
11. Below
12. Asylum

Score: 78 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 22 oktober 2006

Meer The Awakening:

The Awakening - Razor Burn
Reactie van Discipvlvs op 02-11-2006 om 16:50u
Score: 85 / 100

Ik ken deze band al even en heb een aantal (helaas niet alle) albums tussen in verzameling liggen die ik met regelmaat beluister... Inderdaad is Razor Burn het beste werk van The Awakening dat ik tot mijn beschikking heb...

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.