Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Deathstars - Synthetic Generation
Jaar van release: 2003
Label: Nuclear Blast Records
Deathstars - Synthetic Generation
Modern, dat is het eerste woord dat in mij opkomt ter omschrijving van de sound van Deathstars, een nogal nichterig ogende band die echter verrassend goede nummers weet te schrijven. Synthetic Generation is de passende titel van het debuutalbum van deze in lak, leer en make-up gestoken heren. Verwacht een gelikte mengelmoes van Marilyn Manson, het stampende karakter van Rammstein en het cybersausje van The Kovenant en je krijgt een heel aardig beeld van de muziek op dit album.

Met opener Semi-Automatic levert deze band al meteen een prima visitekaartje af. Een eenvoudig, maar dampend nummer, dat door de militante drums haast dansbaar wordt. De muziek van Deathstars komt in dit soort nummers het best tot haar recht, zoals ook te horen valt bij heerlijk doordreunende nummers als New Dead Nation, Damn Me en het geweldige The Revolution Exodus. Bij de wat tragere nummers wil de aandacht echter nog wel eens een beetje verslappen, hoewel die nummers gelukkig ver in de minderheid zijn.

De uitstekende, harde productie zorgt ervoor dat de nummers nog eens extra lekker uit de speakers komen knallen en vormt dan ook de spreekwoordelijke slagroom op de taart. Is dit de toekomst van metal? Misschien ook wel niet – de populaire metal encyclopedie ‘metal archives’ weigert de band bijvoorbeeld op te nemen, - maar in ieder geval staat Deathstars met één been in het heden en al met één been in de toekomst. En dat smaakt wat mij betreft naar meer!

Tracklist:
1. Semi-Automatic
2. Synthetic Generation
3. New Dead Nation
4. Syndrome
5. Modern Death
6. Little Angel
7. The Revolution Exodus
8. Damn Me
9. The Rape
10. Genocide
11. No Light
12. White Wedding
13. Our God the Drugs

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 17 september 2006

Meer Deathstars:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.