Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Jackson (My Dying Bride) - 55
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 52
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 116
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 52
  • Brad Delp (Boston)† - 74
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 62
  • David Sanchez (Havok) - 37
  • David Thoener (producent) - 71
  • John Wetton (Asia)† - 76
  • Kristian Larsen (Manticora) - 50
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 49
  • Toni Paananen (Malpractice) - 51
Review

Comity - ..as Everything is a Tragedy
Jaar van release: 2006
Label: Candlelight Records
Comity - ..as Everything is a Tragedy
Een cd verdeeld over 99 nummers, nergens een tracklist te vinden, en een amper werkende website vol met pop-ups. Het leven van een reviewer gaat niet altijd over rozen. Volgens de weinige info die te vinden is komt Comity uit Frankrijk, bestaat men sinds 1996 en speelde men ‘vroegah’ vooral een vorm van hardcore. As Everything is a Tragedy.. is, voorzover mij bekend is, het eerste volledige album na een split-cd en een EP.

Speelde men naar verluid in het verleden vooral een vorm van hardcore tegenwoordig kan je ze scharen in het rijtje Converge, Dillinger maar ook vooral Neurosis. Men varieert erg tussen de chaotische gekte van Converge, de techniek van Dillinger en het slepende en ‘apocalyptische’ van Neurosis. Langzaam voortslepende beukstukken worden plotsklaps verbroken door technische sonische uitbarstingen en de vrij brute passages worden regelmatig verstoord door timide akoestische stukken. Vergelijkingen zijn er ook met hun landgenoten van Overmars (toevallig ook op hetzelfde label) en het Canadese Buried Inside. Vooral die laatste band komt regelmatig bovendrijven bij het beluisteren van al dit geweld.

Vooral het intense, desperate, en regelmatig bijna manische gevoel wat deze band weet op te roepen valt op. En dat maakt Comity tot een van de opvallende nieuwkomers in het genre. Maar het is goed voor te stellen dat veel mensen dit afdoen als ‘takkeherrie waar geen touw aan vast is te knopen'.
Kenners van het genre weten inmiddels genoeg.

Score: 80 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 26 augustus 2006

Meer Comity:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.