Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Relapsed - Into A Former State
Jaar van release: 2006
Label: MTM Music
Relapsed - Into A Former State
Als je Relapsed alleen kent als de naam van een platenmaatschappij en niet wist dat het ook een vierkoppige hardrockband is zal niemand je dat kwalijk nemen. Denk echter niet dat je hier met een stel beginnelingen te maken hebt. Zanger Danny Martinez en de gebroeders Marone (basgitarist Joe en drummer Rob) vormden namelijk eind jaren tachtig het redelijk succesvolle Caught In The Act (nee niet de boyband) waarvan midden jaren negentig een stel goede platen uitkwam. Later gingen ze onder de naam Guild Of Ages verder en nu is de naam dus veranderd in Relapsed. Gitarist Brian Mesa completeert de band.

Dat was de geschiedenis, nu de toekomst. Relapsed heeft met Into A Former State namelijk hun debuut afgeleverd. Op dit debuut horen we makkelijk te absorberen melodieuze hardrock, wat door de zang van Martinez zo nu en dan flirt met power metal. De muziek wordt gekenmerkt door meerstemmige refreinen, waarbij het jammerlijk is dat in sommige nummers de teksten wel iets te braaf op elkaar rijmen. Wat ook jammer is, is dat de band niet even een keer flink over de schreef gaat en dat de midtempo nummers allemaal iets te netjes in elkaar steken.

Voordat ik de positieve punten aanstip wil ik toch nog één specifiek nummer bekritiseren: I Want It All. Inderdaad, Queen's I Want It All. Is dit nummer dan zo slecht? Nee, totaal niet, de uitvoering is op zich heel behoorlijk en Relapsed geeft er zelfs nog een eigen draai aan. Het is gewoon jammer dat bands covers van zulke grote artiesten op hun album zetten, of de uitvoering moet zó spectaculair zijn dat de vonken er vanaf vliegen. Welnu, dat is niet het geval. Dus in het vervolg graag covers bewaren voor liveshows.

Afijn, dan nu de punten waarvoor Into A Former State wél moet worden aangeschaft. Ten eerste de eerdergenoemde uitstekende zang van Danny Martinez. De beste man is gezegend met een mooie stem en daarbij zijn zijn kwaliteiten als zanger zeker om over naar huis te schrijven. Verder schudt gitarist Brian Mesa werkelijk geweldige solo’s uit de vingers en ook zijn krachtige riffs zijn vaak een genot voor het oor.

Al met al hou ik toch een zeer plezierig gevoel over aan het luisteren naar Into A Former State, daar kunnen ook de genoemde punten van kritiek niets aan veranderen. Dit album is zeker een aanrader voor liefhebbers van bijvoorbeeld een band als Def Leppard.

Tracklist:
1. Welcome To My Life
2. End Of The Line
3. Undone
4. Broken
5. The Other Side
6. Mercy Pays The Debt
7. All In All
8. Generation
9. I Want It All
10. Alex
11. Everyday
12. Somewhere We Belong

Score: 81 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 8 juni 2006

Meer Relapsed:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.