Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
  • 29 januari:
  • Artificial en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel González (Darksun) - 45
  • Heikki Pöyhiä (Twilightning) - 45
  • Huddie "Lead Belly" Ledbetter† - 138
  • Jacky Vincent (Falling In Reverse) - 37
  • Jarpen (Elvenking) - 48
  • Kirk Arrington (Metal Church)† - 64
  • Kita (Lordi) - 52
  • Louie Clemente (Testament) - 61
  • Melissa Bonny (Ad Infinitum) - 33
  • Phil Giordana (Fairyland)† - 48
  • Ragne Wahlquist (Heavy Load)† - 71

Vandaag overleden:
  • Jimmy Bain (Dio) - 2016
  • Mykola Leontovytsj (componist) - 1921
Review

Indigo Child - ReDeath
Jaar van release: 2005
Label: Rock Machine
Indigo Child - ReDeath
Soms weet je al na het beluisteren van een enkele track of je goud in handen hebt of niet. Althans, dat denk je te weten. Het komt natuurlijk ook voor dat het beste nummer van het album als opener fungeert en dat de rest alleen maar tegenvalt. Na het beluisteren van het eerste nummer van ‘ReDeath’ ben ik ervan overtuigd dat het Sloveense Indigo Child eremetaal behaald heeft.

En wat denk je? Bingo! Indigo Child maakt ‘grotesque gothic rock’. Wat bijzonder is aan ‘ReDeath’ is de afwisseling. Zo komt elk bandlid aan zijn trekken en mag iedereen zijn (en haar) capaciteiten ten gehore brengen. Meest opvallend is zanger Mario, met zijn cleane, maar donkere en wanhopige zang. Daarna volgt toetsenist Sašo, die veelal fraai pianospel weet toe te voegen aan het geheel, maar af en toe ook Nightwish-achtige keyboardklanken laat horen.

Ook het gitaarspel van Tine mag er zijn. Soms houdt hij zich heel sluw op de achtergrond en volgt er plotseling een uitbarsting. Dit maakt de plaat onvoorspelbaar en zorgt voor de nodige verrassingen. Indigo Child heeft ook een zangeres binnen de gelederen, maar zij vervult geen hoofdrol en neemt voornamelijk achtergrondvocalen voor haar rekening.

Vergeet ik bijna te vermelden dat de productie werkelijk subliem is. ‘ReDeath’ kent een vol geluid waarin alle instrumenten fraai naar voren komen. De eerste indruk blijkt toch weer de juiste te zijn. Deze Sloven verrassen in positieve zin met deze re-release (het album kwam begin 2005 uit, maar was binnen twee maanden uitverkocht). Al met al is deze schijf een aanwinst voor elke gothic-enthousiasteling. Een debuutalbum als dit kom je niet vaak tegen. Zelfs de afgrijselijke albumcover kan daar niks aan veranderen.

Tracklist:
1. 01101 10111 01010 (DNA)
2. 60 Seconds Of Life
3. Involve Synthetic
4. Bitter Fact Of Conclusion
5. Death
6. Divine Communication
7. N.E.R.V.
8. Roots Of Eden
9. Self Confronting
10. Re-Birth

Score: 85 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 4 mei 2006

Meer Indigo Child:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.