Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Obtest - Iš Kartos Á Kartà
Jaar van release: 2005
Label: Ledo Takas Records
Obtest - Iš Kartos Á Kartà
Viking metal, pagan black metal, het is allemaal hot en de storm lijkt nog niet over te zijn gewaaid. Zowel nieuwe veelbelovende bands schieten als paddestoelen uit de grond en tevens oudgedienden komen nog altijd met uitstekende rauwe platen op de proppen.
Zo ook het alweer in 1992 opgerichte Obtest uit Litouwen. In alle jaren bracht men best wel aardig werk uit op een groot aantal singles, maar ze zijn hier uiteindelijk pas aanbeland bij hun derde langspeler.

De band deelde het podium al met sterke acts als Temnozor en Skyforger en geef toe, dat is te horen. Invloeden van bepaalde bands zijn niet van de lucht, maar in feite geeft dat niet. Evenals de meeste andere black gerichte bands kunnen we niet spreken van een wereldproductie, maar ook hier is de snijdende (soms ietwat te gelikte) sound best op de plaats. Vooral de ontzettend goede melodieuze gitaarlijnen komen er alleen maar beter door uit.

Ongeveer drie kwartier lang trakteert de band ons op 9 pakkende metal nummers die zoals gezegd allemaal in het straatje van de pagan metal liggen. Helemaal niets mis mee en dat blijkt maar weer eens door de veelheid aan kwaliteiten die op het album naar voren komen. Ik noemde al de prima melodieën, maar ook vocalist Baalberith mag zichzelf op de schouder kloppen. Een echte black metal strot heeft hij niet, maar wel een behoorlijk agressieve scheur die voor insiders wel eens aan het Russische NItberg zou kunnen denken. Niet dat je er ook maar een woord van verstaat, want bij deze toch wel chauvinistische band staat de moedertaal hoog in het vaandel en dat valt zeker vandaag alleen maar te prijzen.

Zeer goede plaat dus van deze mannen en ik hoop dan ook dat Nederland de heren ooit eens mag zien verschijnen op één der podia, het liefst samen met één van de bovengenoemde bands.
Een sterk album in ieder geval, steek dat maar in de zak.

Tracklist
1. Paskutinė Akimirka
2. Devyniaragis
3. Iš Kartos Į Kartą
4. Pergalė
5. Griausmavaldys
6. Audronaša
7. Burtai
8. Pirmyn!
9. Suminti Juodi Takai

Score: 81 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 4 april 2006

Obtest - Iš Kartos Á Kartà
Reactie van Draugen op 06-04-2006 om 17:46u
Score: 85 / 100

Mooie review, goed om te zien dat er hier ook aandacht wordt geschonken aan deze geweldige band. Ik vind het een erg sterke CD en heb ook hun beide andere CD's. Deze is ook verkrijgbaar in limited A3 formaat met geweldig artwork en foto's! Ziet er heel mooi uit. Ledotakas heeft regelmatig erg speciale uitvoeringen van doosjes en hoesjes. Doen ze goed. Paar jaar geleden hebben ze samen met o.a. Skyforger in Arnhem gestaan, goudvishal. Helaas heb ik ze toen moeten missen omdat ik er 1 dag te laat achter kwam :( Voor geinteresseerden van baltische metal, check ook het Estse Tharaphita die ook een zeer sterke nieuwe CD uit hebben.

Obtest - Iš Kartos Á Kartà
Reactie van Baldurs Tod op 08-04-2006 om 11:27u
Score: 87 / 100

Goede review. Erg vette cd.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.