Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Geen concerten bekend voor 20-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) - 76
  • Chester Bennington (Linkin Park)† - 50
  • David Dahir (Cellador) - 37
  • Kelly Conlon (Death) - 57
  • Olivier Lapauze (Heavenly) - 43
  • Sam Dunn (regisseur) - 52

Vandaag overleden:
  • A.J. Pero (Twisted Sister) - 2015
  • Archie Bleyer (Cadence Records) - 1989
  • Nick Griffiths (producent) - 2005
Review

Gorilla Monsoon - Damage King
Jaar van release: 2006
Label: Armageddon Music
Gorilla Monsoon - Damage King
Het Duitse Armageddon Music is het meest onhippe platenlabel dat ik ken. Niet dat ze slechte bands in huis hebben, maar ze zullen nooit een trendsetter zijn. Ze hebben ook nog nooit een album uitgebracht dat niet eindeloos gedateerd klonk. Zo zie je maar dat nooit iets zeker is in het leven want Gorilla Monsoon is een up-tempo modern klinkende stonerdoomband, die wél eens een ruimer publiek zou kunnen aanspreken. Dit platencontract hielden ze trouwens over aan hun eerste plaats op de altijd vermakelijke Wacken Metal Battle van vorig jaar. Dat is best een mooi prijsje.

Ze halen hun inspiratie wel uit de oude platen van Black Sabbath, maar ze gaan vrij modern om met deze enorme brok muzikale erfenis. Loodzwaar klinkende riffs, een groovy basgeluid en stuwende druws maken dit werkje genietbaar. Horen we hier en daar ook geen Electric Wizard, Mastadon, Grand Magus en Pale Divine? Het mooie aan dit “Damage King” is ook dat de band ons niet met allerhande toestanden en trucjes probeert te overtuigen van hun kunnen, maar er gewoon rustig op los rockt. En dat is toch de essentie van rock?

Waarom moet iedereen dan toch niet dit album in huis halen? Omdat de composities nog niet zo op punt staan als bij eerder opgesomde bands. Hier en daar moet nog wat bijgeschaafd worden, maar ze zullen ongetwijfeld veel ervaring opdoen op de komende tour met Metal Church en Victory. Die hen trouwens ook naar België (Biebob) en Amsterdam (Melkweg) brengt. Probeer toch maar eens op tijd te gaan, want dit Duits kwartet zou je nog wel eens kunnen verbazen.

Tracklist:
1. Declaration Of Damnation
2. Delay Priest
3. Night Of The Wolverine
4. Damage King
5. Final Salvation
6. Down Song
7. Death Revolution
8. Law ´N Order
9. War To The Wimps
10. Heavier Than Europe

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 13 maart 2006

Meer Gorilla Monsoon:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.